Jak ovládnout kryptoměny pomocí technické analýzy

5 min read

Jak hezké by bylo umět předvídat chování ceny? Všichni si to myslíme, ale většina investorů, kteří začnou obchodovat, to brzy vzdá. A to nejen proto, že konkurence na finančních trzích je extrémně vysoká. Profesionálové a nováčci po celém světě se snaží vydělat na trzích.

To je důvod, proč si obchodníci a investoři po celém světě lámou hlavu nad dokonalým systémem pro zisk na trhu. Patří sem i technická analýza. To by mělo vést k vyšším výnosům v dlouhodobém horizontu. Z tohoto důvodu obchodníci a investoři používají různé datové body k lepšímu rozhodování na trhu.

Technická analýza je mnohostranný obor, který vyžaduje hluboké pochopení dynamiky trhu, statistických prostředků a technik, ale také svých vlastních omezení a omezení metody. Proto v tomto článku analyzujeme nejoblíbenější formu analýzy pro obecné investory a obchodníky s kryptoměnami.

Co je to vlastně technická analýza?

Technická analýza je metoda hodnocení potenciálních investic a obchodů. Analýza vyhodnocuje aktiva (jako jsou kryptoměny) prostřednictvím statistik odvozených z tržní aktivity. Cenové grafy jsou vždy středem zájmu technické analýzy.

Technická analýza však využívá i jiné datové body. To zahrnuje objem obchodů a indikátory (jako jsou trendy, průměrné ceny nebo klouzavé průměry, oscilátory a mnoho dalšího). Tyto body jsou odvozeny z cenových údajů a mohou poskytnout další pohled na cenové chování.

Technická analýza tedy může poskytnout informace o příležitostech na trhu. Historická cenová data lze použít ke zviditelnění trendů a vzorců, které lze použít pro možné predikce.

Tímto způsobem lze nastavit sofistikovaný obchodní plán. To určuje, jaké podmínky musí být splněny, aby bylo možné vstoupit do obchodu (také se tomu říká obchodní signál). Proces může být dokonce automatizován roboty a algoritmy.

Data z technické analýzy mohou tvořit základ pro řízení rizik. S jejich pomocí mohou obchodníci nastavit ceny stop loss a take profit. Technickou analýzu lze aplikovat na jakýkoli trh a v libovolném časovém rámci. Ať už krypto, akcie nebo komodity.

Časové rozpětí je také nepodstatné a vysokofrekvenční obchodníci jej využívají stejně jako velcí investoři a instituce. Existuje několik důležitých bodů, které byste jako začátečník měli mít na paměti.

Technická analýza: tipy pro začátečníky

  • Skutečnost, že technická analýza může být aplikována v mnoha časových obdobích, je velmi obtížná, zejména pro nováčky. Často si pletou různé časy. Vyberte si preferované časové rozpětí a naučte se jej ovládat!
  • Hlavní částí technické analýzy jsou tzv. cenové trendy. Býčí nebo medvědí trh je také (makro) trend. Zjistěte, co tvoří trend, a naučte se identifikovat různé trendy.
  • Řízení rizik: Během býčího trhu je snadné vydělat peníze. Obtížné je to udržet, když ceny padají. Nikdy nevstupujte do obchodu, aniž byste si uvědomovali riziko.
  • Cvičení dělá mistra: Investování a obchodování může být velmi obtížné. Zejména začátečníci mají často velmi utopickou představu o těchto specializovaných oblastech. Takže se nenechte odradit, když to nevyjde a vydržte!

Pro úspěch na trhu je nezbytné vzdělání

Předpoklady provedené technickou analýzou investičních příležitostí nejsou vždy správné. Generování signálů, které vedou ke ztrátovým obchodům, je nedílnou součástí technického obchodování. Hrajete si s pravděpodobnostmi a ještě důležitější je chránit se.

To je důvod, proč řízení rizik a vzdělávání hrají ve světě kryptoměn a obchodování obrovskou roli. Technická analýza je více umění než věda. Různí obchodníci mohou data interpretovat různě. Abyste si mohli vyvinout vlastní strategii, měli byste si být vědomi základů blockchainu a obchodování.

Z tohoto důvodu existují portály jako Binance Academy. Jsou zde pokryty všechny potřebné informace pro krypto začátečníky, aby se mohli připravit na různé fáze trhu a byli také informováni o všech základech technologie blockchain.

Najdete zde například odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se technické a fundamentální analýzy, bitcoinu, blockchainů, NFT, metaverze, hraní her a mnoho dalšího.

Důležité zprávy pro Bitcoin a kryptoměny tento týden

Roman

Napsat komentář