Masivní volatilita cen BTC, když Facebook oznámil, že do něj neinvestoval

3 min read

Čtvrtletní zpráva o příjmech Facebooku nemá žádnou zmínku o Bitcoinu, natož o nákupu, což nesplnilo očekáváním trhu.

Několik dní se hovořilo o tom, že největší sociální síť na světě se chystá koupit BTC za miliardy dolarů: ukázalo se, že tyto zvěsti jsou jen fámy.

Dogecoin je mánie a bublina, říká strategická ředitelka společnosti CoinShares

Proč si lidé mysleli, že se Facebook chystá koupit Bitcoin?

Několik zpravodajských serverů, včetně předních zdrojů, jako je FOX, díky tweetu populárního investora do BTC Alistaira Milneho a tvrdilo, že Facebook možná oznámí, že drží Bitcoin ve svých knihách. To se mělo odrazit ve zprávě Facebooku za 1. čtvrtletí zveřejněné včera.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1387444415120265222

Tesla vytvořila precedens pro velké společnosti investující obrovské částky do primární kryptoměny a událost připravila půdu pro další společnosti, aby začaly diverzifikovat do kryptoměn jako potenciálního zajištění proti různým tržním faktorům přítomným v tradičních financích.

Myšlenka nákupu BTC ze strany Facebooku proto není tak bizarní jako před čtyřmi lety, protože Tesla… Bohužel včera nebyl den, kdy se to stalo, ale vždy existuje možnost, že by se to mohlo stát někdy v budoucnu. Facebook má stále v úmyslu spustit Diem, svou vlastní kryptoměnu, kterou někteří lidé berou jako protiklad k základním hodnotám Bitcoinu.

Cenová akce BTC před a po zprávě FB

Cenová akce BTC, která předcházela zprávě o příjmech Facebooku, byla zajímavá. V minutách před očekávaným oznámením vzrostl Bitcoin přibližně o 1400 USD (2,6%) na denní maximum 56 500 USD, protože trh očekával, že oznámení Facebooku potenciálně pošle cenu ještě dále.

V okamžiku, kdy vyšlo najevo, že Facebook Bitcoin skutečně nekoupil, si BTC vzal všechny své zisky a našel místní dno na 54 000 dolarech (podle Bitstamp), což představuje propad 2 500 dolarů.

btcfb
Roman

Napsat komentář