Byla odhalena totožnost Satoshiho Nakamota?

3 min read

Včera byl publikován článek na Steemitu, ve kterém se psalo, že byla objevena skutečná identita Satoshiho Nakamota.

Jedná se o článek napsaný @dahype, de facto anonymním účtem, pravděpodobně vytvořeným speciálně pro publikaci tohoto článku.

Podle @dahype je Satoshi Nakamoto Dan Kaminsky, výzkumník počítačové bezpečnosti, který je nejlépe známý pro odhalení zranitelnosti v mezipaměti DNS ( DNS spoofing) v roce 2008.

Zdůvodnění @ dahype začíná analýzou Satoshiho stylu psaní na Bitcointalk, a zejména skutečností, že po každé větě používá dvojité mezery. Tento prvek se také nachází v článku od Kaminského z roku 2016. Tento článek je ve skutečnosti vyvrácením údajného důkazu Craiga Wrighta, že je skutečným Satoshi.

Dan Kaminsky, a senior scientist with WhiteOps, a company that specializes in digital advertising security.
Dan Kaminsky

Amazon, čtvrtletní výnosy 100 miliard dolarů

Stopy týkající se totožnosti Satoshi Nakamota

Za zmínku stojí, že skutečný Satoshi byl určitě v kontaktu s Craigem Wrightem a Daveem Kleinmanem, s nímž vytvořil to, co nyní známe jako Tulip Trust.

Dvojitá mezera není přítomna pouze v článku z roku 2016, ale také v dalších článcích na jeho blogu, který byl vytvořen v roce 1998. Mezi další stopy patří způsob psaní OK vždy velkými písmeny a používání mnoha čárek a závorek pro přidání slov upřesňující jeho myšlenky.

Navíc Satoshi i Kaminsky používají velmi vytříbené výrazy, jsou velmi nadšení pro počítače, jsou počítačoví vědci a milují matematiku a programování. Podle @dahype by to mohlo být dost dobré na to, abychom řekli, že Satoshi Nakamoto byl pseudonym, který Kaminsky používal, když mluvil o Bitcoinu.

Faktem je, že v minulosti již byly provedeny podobné analýzy, které přinesly odlišné výsledky. Jinými slovy, nejedná se o postup, který dává jednoznačný výsledek. To znamená, že existuje několik lidí, u nichž se zjistí, že mají podobný styl psaní jako Satoshi, takže analýzu stylu psaní nelze považovat za důkaz objevení skutečné identity Satoshiho Nakamota.

Roman

Napsat komentář