Analýza BTC ukazuje, že zbývá už jen týden do předhalvingového bull runu

4 min read

Od humbuku kolem spotových bitcoinových ETF v USA cenová akce Bitcoinu (BTC) utichla. Poté, co cena vzrostla z necelých 30 000 USD na více než 48 000 USD, je těžké tento vývoj překonat. Nadějí je pouze halving Bitcoinu. Hotovo by mělo být v dubnu tohoto roku. V minulosti po každém halvingu došlo k dlouhotrvajícímu býčímu trhu, který vždy vedl k novým maximům. Takový vývoj se očekává i tentokrát. Pohled do grafu prozrazuje, že by mělo trvat jen jeden týden, než začne.

Poslední týden do předhlavingového bull runu BTC

Halving Bitcoinu probíhá přibližně každé 4 roky. Po každých 210 000 blocích. Odměny, které těžaři obdrží za ověření nových bloků na bitcoinovém blockchainu, se sníží na polovinu. To je také důvod, proč na kryptotrhu vždy mluvíme o 4letých cyklech, protože v minulosti vždy docházelo k bull runu rok a půl po halvingu, ve kterém bylo vždy dosaženo nových maxim. Následovala korekce o 60 – 80 % a poté opět zotavení – až do dalšího halvingu.

Tento vývoj byl v minulosti vidět pokaždé, a proto existuje jednoduchý návod – nakoupit BTC 500 dní před hlavingem a prodat 500 dní poté, abyste dosáhli co nejvyšších zisků. Alespoň tak tomu bylo doposud. Po každém zotavení před dlouho očekávanou událostí mezitím došlo ke korekci, která nebyla tak závažná. Poslední týden začíná dnes, takže by trh s kryptoměnami mohl jít zase do kopce.

Analytik Rekt Capital řekl svým téměř 400 000 sledujících, že skutečně velké zisky budou k dispozici až v dubnu, takže nyní může být nejlepší příležitost pro investory, aby podle toho otevřeli své pozice.

Bude tento cyklus jiný?

Minulá data samozřejmě nejsou zárukou budoucího vývoje. Na trzích však vždy existují sebenaplňující se proroctví, protože většina investorů věří, že scénář nastane, a podle toho jednají, což znamená, že scénář skutečně nastane. Mohlo by tomu tak být i tentokrát, protože všeobecná shoda na krypto trhu je, že po halvingu dojde k mega růstu. Otázkou však je, jakou roli budou hrát institucionální investoři, kteří se nyní mohou zapojit prostřednictvím spotových bitcoinových ETF.

Ostatně emitenti ETF již drží více než 3 % z celkového množství BTC v oběhu. To trvalo pouze 15 obchodních dnů. U institucionálních investorů by se dalo očekávat, že budou mít delší investiční horizont, takže cykly by se mohly v budoucnu skutečně změnit a alespoň korekce po bull runu by již nebyla tak závažná.

Ať tak či onak, Bitcoin pravděpodobně letos dosáhne nového historického maxima, které by také mohlo být výrazně nad hranicí 100 000 USD. Pokud dojde k bull runu, četné altcoiny znovu explodují a přinesou výrazně vyšší výnosy než bitcoiny, proto je vždy dobré diverzifikovat portfolio.

Roman

Napsat komentář