Amazon bude přijímat platby v kryptoměnách | V Rusku soud zamítl žádost o vrácení BTC za 78 milionů rublů

3 min read

Amazon se spojil s PayPal a jeho službou Venmo, která podporuje platby v BTC, ETH, LTC a BCH.

Uživatelé největšího tržiště Amazon budou moci brzy platit za nákupy pomocí platební služby Venmo. Odpovídající smlouvu uzavřely Amazon a PayPal, který Venmo vlastní. Obyvatelé USA budou moci službu používat k placení na Amazonu již v roce 2022.

Platební služba Venmo od dubna podporuje nákup, prodej a ukládání kryptoměn. Jeho 80 milionů zákazníků má přístup ke čtyřem digitálním mincím – bitcoinu, ethereu, litecoinu a bitcoinu cash. Dohoda s Amazonem by proto mohla znamenat, že za nákupy na tržišti lze platit digitálními aktivy.

Ještě v červnu se na trhu mluvilo o tom, že Amazon začne přijímat bitcoin jako platbu. Později tyto informace zástupci společnosti popřeli.

_____

Žalovaný měl žalobci vrátit 16,6 BTC, ale řekl, že o kryptoměnu přišel. Soudní jednání trvalo hodinu, ale soudce žalobu nakonec zamítl.

Savelovský soud v Moskvě zamítl první žalobu v Rusku na vrácení nelegálně získaných kryptoměn – 16,6 BTC. 

V roce 2018 převedl Andrej Petrov 16,6 BTC do kryptopeněženky svého přítele Igora Tukana. K 10. listopadu byla jejich cena 1,095 milionu dolarů (asi 78 milionů rublů). Žalobce se ústně dohodl se známým, že kryptoměnu investuje a vrátí ji za pět měsíců, přičemž si nechá 20 % ze zisku. O pět měsíců později však Tukan oznámil, že o BTC přišel.

Právník žalobce, Boris Bašilov, tvrdí, že v té době nebyly takové otázky v ruské legislativě upraveny, nicméně začátkem roku 2021 vstoupil v Rusku v platnost zákon „O finančních digitálních aktivech“. Nyní má kryptoměna na území Ruska status majetku. Bašilov plánuje rozhodnutí soudu napadnout.

Analуtici Kraken předpovídají uzavření Bitcoinu v listopadu na 96 000 dolarech


Roman

Napsat komentář