Tyto krypto společnosti jsou miláčky BigTech gigantů

3 min read

BigTech se na kryptoprůmysl dlouho díval s unaveným úsměvem. Příliš málo uživatelů, příliš mnoho kriminality – a v neposlední řadě: strach. Protože blockchain se připravuje otřást starým technologickým světem, chce prolomit jeho monopoly a vytvořit nové a demokratičtější formy participace.

Nyní se ale do blockchainového byznysu zapojují ti velcí. Poskytují důležitou infrastrukturu, investují do start-upů, odvažují se zahájit vlastní iniciativy Web3 a spolupracují s různými projekty v oboru. 

Amazon

Bez Amazonu by pravděpodobně nebylo Ethereum. Téměř polovina všech uzlů běží prostřednictvím cloudové služby Amazon Web Services. Seznam blockchainových partnerů se v průběhu let rozrostl: V roce 2021 začal spolupracovat Origin aby přinesli Web3 web store na AWS Marketplace.

S Oracle Chainlink pracují na společné technologii, s blockchainem dodavatelského řetězce VeChain na systémech řízení šetrných k životnímu prostředí. Amazon navázal nejvýznamnější spolupráci s Avalanche v lednu 2023 . Blockchain je jako oficiální partner pro AWS a její zákazníky. Amazon také investuje do Web3 startupů, například v herním sektoru .

Google

Google také nabízí své cloudové služby mnoha blockchainovým projektům. Kromě toho je gigant vyhledávačů zapojen také jako validátor pro blockchainy TezosAptos a Solana. Společně s Chainlink a Hedera Hashgraph zkoumají nové možné aplikace.

„Dlouhodobé a strategické partnerství“ navázal v roce 2022 s Coinbase. Jejich první milník: Umožnění kryptoplateb na Google Cloud. To by se mělo stát v roce 2023. Google také získá přístup ke Coinbase jako správci aktiv. Na oplátku může kryptoburza využívat cloudovou službu k rozšíření svého podnikání.

Microsoft

Společnost Microsoft uzavřela partnerství s Ankr jen před několika týdny. Pracují na společné „službě hostování uzlů“, která umožní „milionům zákazníků“ přístup k blockchainu. O několik měsíců dříve Microsoft výrazně omezil používání své cloudové služby Azure pro těžaře kryptoměn. Výrobce Xboxu uzavřel další velké partnerství s Enjin, jedním z nejlepších blockchainových herních projektů. Microsoft také investoval do společnosti ConsenSys, která stojí za mnoha důležitými projekty Ethereum, jako je MetaMask, nejoblíbenější peněženka.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář