Technická analýza Bitcoinu a Etherea

3 min read

Katastrofální pokles cen v zářijovém obratu ruší zisky nashromážděné za posledních 10 dní, čímž se bilance hlavních kryptoměn od začátku měsíce vrací zpět do záporných hodnot.

Údaje o inflaci v USA zveřejněné v úterý 13. září patří mezi hlavní faktory, které způsobují pokles cen. Odhalený index spotřebitelských cen ve výši 8,3 % překonal očekávání, která odhadovala ochlazení na 8,1 %.

O několik dní později se zklamání přímo odráží na všech finančních trzích a způsobuje všeobecný výprodej, od akciových trhů přes ropu až po zlato.

Týden by měl skončit ztrátami nejen pro hlavní kryptoměny, ale také pro americké akciové indexy, od S&P500 přes Dow Jones po technologický Nasdaq, které se vrátí na úrovně z poloviny července.

Horší je to se zlatem, které poprvé od dubna 2020 sklouzlo pod 1 656 USD za unci a ztratilo 20 % z historických maxim 2 070 USD/oz na začátku loňského března.

Ke snížení pesimismu obchodníků patří klesající naděje na oslabení inflace, které nutí Fed, aby byl ještě agresivnější.

Průzkumy měřící očekávání finančních profesionálů v současnosti odhadují pravděpodobnost 1 ku 3, že na příštím zasedání FOMC může rozhodnout o zvýšení sazeb o další monstrózní procentní bod. Pravděpodobnost půlprocentního nárůstu přitom klesla na nulu.

Cena Bitcoinu (BTC) – technická analýza

Pokles ceny pod technickou a psychologickou hranici 20 000 USD ruší nahromaděný zisk Bitcoinu během minulého týdne.

Neschopnost udržet se na hranici 23 000 také přispěla k propadu důvěry obchodníků v indexu Fear&Greed zpět do spodního pásma strachu na úrovních z poloviny července.

Propad cen v posledních dnech je v souladu s uzavřením prvního týdenního cyklu nového měsíčního cyklu, který začal minimem ze 7. září. 

Možné uzavření týdenního cyklu se zastaví na 19 500 USD a shoduje se se 75 % Fibonacciho retracementu vypočítaného mezi zářijovými minimy a maximy.

Současné podmínky mění technickou strukturu, která radí odlehčit střednědobé býčí pozice a čekat na možné zotavení ve výši 21 000 USD v nadcházejících dnech.

Cena Etherea (ETH) – technická analýza

Pokles ceny ETH spadl pod 1 430 USD poprvé od 29. srpna, dne, kdy začal aktuální měsíční cyklus.

Technická struktura doporučuje počkat na první dny příštího týdne, aby se zjistilo, zda podpora 1 400 USD bude i nadále odrážet útoky medvědů.

Ve skutečnosti se v posledních dvou měsících ukázalo, že práh 1 400 USD je dno, které býci hájí zuby nehty, což způsobilo, že ceny dvakrát poskočily, koncem července a koncem srpna.

Jakékoli potopení pod 1 400 USD podpořené otevřením nových krátkých prodejů otevírá prostor pro přehodnocení 1 200 USD do konce září.

Tvůrci seriálu Hra o trůny uvolní bezplatnou verzi své nové P2E hry Freakzz

Roman

Napsat komentář