Technická analýza ceny Bitcoinu a Etherea

3 min read

Oba hlavní akciové indexy S&P500 a Dow Jones klesly o více než 4 %, zatímco Nasdaq Comp. ztrácí 5,5 %. Problémy také s cenami zlata, které za 5 dní ztratilo 2,4 % a poprvé od dubna 2020 uzavřelo na 1 674 USD/oz.

Kromě Fedu a amerického ministerstva financí, které zpochybňují účinnost ekonomického plánu měkkého přistání, znepokojuje americké investory skutečná inflace 17 %, což je dvojnásobek oficiální měsíční hodnoty zveřejněné Fedem minulý týden. odhadem 8,3 %

Bitcoin také odráží kritickou dynamiku s týdenním poklesem o něco málo přes 11 %, což je druhý nejhorší týdenní uzavření za poslední čtvrtletí. Ještě ničivější je uzavření Etherea (ETH), které končí historický týden – po přechodu z PoW na PoS ve čtvrtek 15. září na bloku 15537393 – poklesem -24,5 %, je to nejhorší pokles od května 2021.

Po víkendovém slabém trendu začíná třetí týden v září ještě bídněji 

Mezi Top 100 kryptoměn s největší kapitalizací jsou od začátku dne pouze dvě kryptoměny pohybující se v kladném teritoriu. Jedná se o dva tokeny vázané na nezávislé blockchainy:

Helium (HNT), které využívá prémiový konsenzuální mechanismus zvaný Proof-of-Coverage (PoC), nejlepší nárus za den je nad 3 % získává zpět 4 USD.

Algorand (ALGO), token protokolu s čistou validací Proof-of-Stake (PoS), vzrostl o 2 % na 0,3150 USD za minci.     

Bitcoin (BTC) – technická analýza

Bitcoin zaznamenává nebezpečný pokles cen, které se vracejí na nejnižší úrovně od červnových minim.

Pokles pod úrovně 18 550 USD, minimum ze 7. září, smaže šance na restart čtvrtletního cyklu z minim dosažených na začátku tohoto měsíce.

Technická podpora ve výši 19 000 dolarů se od června ukazuje jako oblast střetu mezi medvědy a býky. A i tentokrát se zdá, že jsme svědky bitvy cti při obraně tohoto prahu.

Je zapotřebí nová nákupní akce trvající alespoň 3 dny ke stabilizaci cen nad 19 000 USD.

V opačném případě uvidíme nové minimum za rok, kdy prodejci zaútočí na další dlouhodobý support v oblasti 17 500 USD.

Abychom se mohli vrátit k vyhodnocení vzestupných operací, je nutné počkat na zotavení ve výši 20 700 USD .

Ethereum (ETH) – technická analýza

Hluboký propad z minulého týdne znamená ztrátu o více než 35 % z maxim dosažených v polovině srpna, čímž zrušil vzestupy za poslední dva měsíce a vrátil cenu pod 1 300 USD.

Neudržení 1 450 USD zrušilo nastavení měsíčního cyklu směrem nahoru.

Za těchto podmínek je nutné před návratem k nákupům nových pozic ve střednědobém horizontu počkat na vývoj v následujících dnech týdne.

První pohled na Edenbrawl, nadcházející MOBA ekosystému Sparkadia

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář