Takto ovládnete trh jako krypto obchodník

5 min read

Nenechte se obalamutit. I když mnoho obchodních influencerů pózuje se svými sportovními vozy a slibuje vám okázalý životní styl, toto úspěšného obchodníka příliš nepředstavuje.

Obchodování je jednou z nejtvrdších profesí na světě a pouze díky disciplíně, praxi a vzdělání můžete dosahovat konzistentních zisků. Vždy pamatujte na zlaté pravidlo: Nikdy neinvestujte více, než jste ochotni ztratit.

Jedině tak můžete získat dlouhodobé zkušenosti a vybudovat si silné myšlení, které se v oblasti obchodování ukazuje jako nepostradatelné. Profesionální obchodníci vždy spoléhají na strategický způsob myšlení a postupu.

Abychom vás podpořili na kamenité cestě stát se profesionálním obchodníkem, představujeme 5 nejdůležitějších tipů, které z vás udělají úspěšného obchodníka.

1. Technická a fundamentální obchodní analýza

Technická a fundamentální analýza patří mezi základní nástroje každého obchodníka. Díky nim se naučíte vyhodnocovat investiční příležitosti, obchodovat a řídit svá rizika. Oba jsou založeny na různých datových bodech.

Technická analýza analyzuje chování cen, objem obchodování a související grafy. Naproti tomu fundamentální analýza zohledňuje mikro a makroekonomické podmínky a firemní data vaší investice. Oba společně tvoří základ pro řádné řízení rizik a vyspělý obchodní nebo investiční plán.

2. Obchodní plán a řízení rizik

Abyste byli úspěšní, nemusíte obchodovat moc. Velkou chybou, kterou začátečníci dělají, je nadměrné obchodování a pocit, že musí být vždy otevřené pozice.

Nejde však jen o to, kolik vyděláte. Je také nanejvýš důležité minimalizovat své ztráty a vědět, kdy a proč uzavřít obchod. Proto je pro každého začátečníka nezbytný solidní obchodní plán včetně řízení rizik.

3. Obchodní deník

Dobře promyšlený deník vám poskytne přehled o všech vašich obchodech. Je to především pro vaši vlastní kontrolu, protože deník vám umožní analyzovat, kde jsou vaše silné stránky a na čem musíte dále pracovat.

Pokud za delší dobu dosáhnete ztrát, můžete svá data vyhodnotit. Kvantifikujete a analyzujete svůj výkon a odvodíte, jak můžete optimalizovat své zisky a omezit ztráty.

Čím více obchodů zadáte do svého obchodního deníku, tím větší bude vzorek a tím bude smysluplnější. Vyčíslitelný přístup může udělat zázraky pro váš obchodní výkon a pomoci vám získat emocionální kontrolu.

4. Emocionální kontrola

Chcete-li být úspěšným obchodníkem, musíte po určitou dobu dosahovat konzistentních zisků. Vaše vlastní emoce vám často překážejí. Vedou k reaktivnímu chování, jako je panický prodej, když ceny prudce klesnou.

Zkušení hráči to vědí a jednají přesně v rozporu se svými vlastními emocemi. Nejlepší příležitosti k nákupu přicházejí, když je na trhu velký strach. Když je široká veřejnost v euforii, je obvykle čas prodat své investice. Poté cyklus začíná od začátku.

Emoční zátěž může být pro začátečníky i pokročilé uživatele extrémně vysoká. Z tohoto důvodu se důrazně doporučuje cvičení emoční kontroly a dobrá rovnováha mezi pracovním a soukromým životem.

5. Vzdělání dělá mistra

Vzhledem k vysoké úrovni konkurence a jedinečným nárokům obchodování hraje vzdělávání a školení klíčovou roli pro začínající obchodníky. O to důležitější je jako začátečník zůstat u míče a investovat do vlastního dalšího tréninku.

Proto existuje mnoho výukových platforem, které poskytují materiály na téma obchodování. Pokud vás to zajímá, můžete se porozhlédnout například po Binance Academy. Tam najdete odpovědi na nejdůležitější otázky, které byste jako začátečník měli vědět o obchodování s kryptoměnami.

Jak vnímají hráči NFT a blockchainové hry?

Roman

Napsat komentář