3 nejlepší obchodní indikátory pro začátečníky

5 min read

Cenové chování a objem obchodů je vždy středem zájmu technické analýzy. Kromě toho se využívají datové body, které jsou odvozeny od ceny a mají poskytnout hlubší pohled na to, co se děje na trhu. Říká se jim indikátory a nabízejí řadu aplikací pro cenovou analýzu a prognózování.

Indikátory vám pomohou poskytnout přehled a informace o tržních příležitostech a obchodech. Tímto způsobem můžete nastavit vyzrálý obchodní plán, praktikovat řádné řízení rizik a plně tak využít toho, co se děje na trhu.

Zejména pokročilé technické indikátory spoléhají na složité matematické vzorce, které nemusíte znát. Ukazatele se vám nyní snadno vizuálně prezentují ve vašem cenovém grafu.

Mezi nejoblíbenější indikátory pro začátečníky patří index relativní síly (RSI), klouzavý průměr konvergence/divergence (MACD) a Fibonacciho indikátor, na které se v tomto článku podíváme blíže.

Index relativní síly (RSI)

RSI je indikátor ze skupiny oscilátorů. Ukazuje vám, zda je příslušné aktivum překoupeno nebo přeprodáno. Může vám pomoci určit, zda je dané aktivum na dně svého trendu nebo má prostor k pohybu, a pomůže vám najít nejlepší čas na nákup nebo prodej.

Výsledek RSI je znázorněn na stupnici od 0 do 100. Vysoké hodnoty znamenají, že hodnota je překoupená a možný konec uptrendu je bezprostřední. Nízké hodnoty znamenají pravý opak. Střední hodnoty jsou obvykle méně relevantní pro vstupy a výstupy.

Pohyblivý průměr konvergence/divergence (MACD)

Indikátor MACD se používá k zobrazení hybnosti aktiva. MACD znamená klouzavý průměr ukazatele konvergence/divergence. Založil ji Gerald Appel v 70. letech 20. století.

Jak název napovídá, tento ukazatel je založen na exponenciálních klouzavých průměrných cenách. MACD se skládá ze tří prvků, které budeme ilustrovat na příkladech hodnot.

linie MACD : 26denní exponenciální klouzavý průměr a 12denní průměr odečten. Stanoví se vzdálenost mezi dvěma klouzavými průměry.

Tento výsledek je porovnán s klouzavým průměrem za posledních devět dní. Tak tvoří signální čáru , která ilustruje změny hybnosti ceny.

V konečném důsledku se MACD skládá z jednoho histogramu , který představuje vzdálenost mezi signálem a čarami MACD. Součásti vám společně dají nahlédnout do směru a síly trendu.

Fibonacciho indikátor

Leonardo da Vinci je použil pro Monu Lisu a najdeme je i v rozměrech loga Apple nebo egyptských pyramid: Fibonacciho čísla. Jsou nekonečnou posloupností přirozených čísel, kde každé Fibonacciho číslo je součtem dvou předcházejících čísel.

Vytvářejí tak vyvážený vztah pro oko a lze je nalézt všude v přírodě. Jsou také relevantní pro obchodníky s kryptoměnami.

Při korekci a predikci ceny lze identifikovat body, které odpovídají zlatému řezu a působí na cenu jako magnety. Základním předpokladem je, že ceny se častěji zastavují na určitých úrovních podpory nebo odporu, a jsou proto užitečné pro predikci ceny a vstupování nebo výstupy z obchodů.

Takto se dál vzděláváte

Na trhu se není čemu vyhýbat budování vlastní dobře podložené obchodní strategie. Pouze se skutečnými znalostmi můžete na trhu skutečně dlouhodobě těžit. Musíte si být vědomi toho, že každý váš obchod může být chybný, a proto jsou ztráty nedílnou součástí vaší obchodní kariéry.

To je důvod, proč vzdělávání hraje tak velkou roli ve světě kryptoměn a obchodování. Chcete-li tedy vytvořit svou vlastní strategii, měli byste si být vědomi základů blockchainu a obchodování.

Technická analýza a indikátory však nejsou vše, s čím se musíte vypořádat. Stejně tak byste měli zvážit faktory, jako je psychologie trhu, fundamentální analýza a řízení rizik.

Z tohoto důvodu existují portály jako Binance Academy, které byly vytvořeny pro vzdělávání a školení krypto začátečníků. Začátečníci tam najdou všechny potřebné informace, aby se mohli připravit na různá rizika na trhu a byli také informováni o všech základech technologie blockchain.

Například v Binance Academy najdete všechny odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se obchodování a indikátorů, Bitcoinu, blockchainů, NFT, metaverze, hraní her a mnoho dalšího.

Jak investovat do kryptoměn pomocí fundamentální analýzy

 

Roman

Napsat komentář