Solana si zajišťuje první místo jako nejpoužívanější blockchain

4 min read

Příběh úspěchu Solana (SOL) je jedinečný i ve volatilním světě kryptoměn. Po meteorickém vzestupu v letech 2020 až 2022 způsobil bankrot FTX – jednoho z největších investorů v síti Solana – obzvláště silný pád. Token SOL byl dokonce obchodován za cenu nižší než 10 USD.

Po mnoha aktualizacích a vzestupu meme coinů běžících na blockchainu Solana, které zahrnují BONK nebo Dogwifhat (WIF), se cena SOL v posledních několika měsících dokázala zotavit a teprve před několika dny překročila hranici 200 USD. Solana se zároveň stala jednou z největších kryptoměn na světě a aktuálně je na čtvrtém místě v žebříčku s tržní kapitalizací přes 75,4 miliard amerických dolarů. Nyní síť zaznamenala další neuvěřitelný úspěch.

2,4 milionu aktivních adres – aktivita Solana exploduje

Stále rostoucí obchodování zejména s meme coiny zajistilo, že denní aktivita na síti Solana se neustále zvyšovala. Oficiální údaje od Artemis ukazují , že v současnosti je aktivních 2,4 milionu peněženek. Díky tomu je Solana nespornou jedničkou a nejpoužívanějším blockchainem na světě. Na druhém místě následuje Near Protocol s 1,3 miliony aktivních adres a až na třetím místě je Ethereum, které využívá pouze 455 000 aktivních peněženek. Jakákoli kryptoměnová peněženka, která provedla nebo přijala transakci, je považována za „aktivní adresu“.

Solana také získala jasné první místo v počtu denních transakcí s nedávno dosaženou hodnotou 23 milionů převodů za den. U druhé největší kryptoměny světa, ETH, se počet denních převodů pohybuje kolem jednoho milionu.

Solana si zajišťuje první místo jako nejpoužívanější blockchain
Blockchainové projekty s nejaktivnějšími adresami (Zdroj: Artemis)

Pohled na úspěšné zástupce v této kategorii ukazuje, jak silně je Solana ovlivněna aktuálním humbukem kolem meme coinů. Navzdory slabému týdnu se například token BONK v posledním měsíci nadále držel v plusu – o neuvěřitelných 65 %. Jen za posledních 24 hodin se kryptoměna Dogwifhat (WIF) propadla o více než 23 %, ale za posledních 30 dní je stále o více než 450 % vyšší. To samo o sobě ukazuje, jak vysoká je poptávka po Solana meme coinech mezi kryptoinvestory.

Solana předpověď: Jak dlouho bude cena nadále klesat?

Zejména v posledním týdnu se zdá, že kryptotrh prochází rozsáhlou korekční fází. Výrazné ztráty zaznamenaly nejen Bitcoiny (BTC) a Ethereum (ETH), ale také mnoho meme coinů a dalších altcoinů. Přestože SOL dokázal tomuto klesajícímu trendu dlouho odolávat, token  je nyní také v červených číslech: za posledních 24 hodin kryptoměna utrpěla ztrátu na hodnotě pčes 2 % a aktuálně se obchoduje za 171,40 v amerických dolarech.

Solana si zajišťuje první místo jako nejpoužívanější blockchain

Důvody této cenové korekce jsou na jedné straně způsobeny tím, že po silném přílivu minulého týdne mnoho kryptoinvestorů realizuje své první zisky ze Solana meme coinů Solana a tím také stlačuje cenu SOL. Na kryptotrhu navíc panuje obecně medvědí sentiment, za kterou může i korekce ceny Bitcoinu. v důsledku silných odlivů v Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC).

Roman

Napsat komentář