Cardano: Charles Hoskinson konečně promluvil ke zvěstem o projektu Hydra

4 min read

Zatímco top kryptoměny Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) zaznamenaly v posledních týdnech obzvlášť silné cenové zisky, Cardano (ADA) jako konkurent největších kryptoměn znatelně zaostává. Ačkoli token ADA také dokázal občas dosáhnout přesvědčivého zvýšení cen, nebyl ve skutečnosti konkurenceschopný s hlavními kryptoměnami.

Aby se to změnilo, vývojáři z Input Output Hong Kong (IOHK) již nějakou dobu pracují na řešení vrstvy 2 Hydra, které má učinit síť Cardano konkurenceschopnou. Některé zvěsti však nyní tvrdily, že vyvoj tohoto projektu byl ukončen. Charles Hoskinson – spoluzakladatel Cardano a generální ředitel IOHK – nyní tyto fámy okomentoval.

Hoskinson říká „čistý FUD“

Strategie „Fear, Uncertainty and Doubt“ (FUD – Strach, nejistota a pochybnosti) se v kryptosvětě běžně vyskytuje. Jedná se o přístup k diskreditaci určitých projektů a podněcování strachu mezi stávajícími a potenciálními investory, aby přešli na jiné kryptoměny.

Podle vyjádření Charlese Hoskinsona je to přesně ta strategie, která v současnosti funguje  proti Cardanovu. Protože fámy, které se šíří v některých videích na sociálních sítích, jsou podle něj všechno, jen ne pravdivé.

Viděl jsem nějaká videa, která tvrdí, že Hydra byla opuštěna. Je to jen čistý FUD. Tým nikdy nebyl produktivnější a motivovanější, existuje velká angažovanost komunity a nové dokumenty na cestě k vylepšení protokolu.

Samotná Hydra byla představena jako řešení pro škálování vrstvy 2 v květnu 2023, ale stále ještě zdaleka nedosáhla své konečné fáze. Vývojáři pokračují v práci na protokolu, aby byl ještě efektivnější. Konečným cílem Hydra je snížit transakční náklady v síti Cardano a výrazně zlepšit její možnosti škálování.

Není to poprvé, co Hoskinson musel komentovat Hydru a budoucnost protokolu. Ještě v říjnu 2023 zveřejnil video trvající přes 20 minut, ve kterém podrobněji vysvětlil výhody Hydry a bránil se proti „útokům FUD“.

Zároveň tehdy upozornil, že přímé srovnání Cardana s rychlými a levnými blockchainy jako Solana nedává smysl, protože zatímco tyto modely jsou variantou transakcí za sekundu (TPS), Cardano je považováno za transakci -per -transakční systém.

Závist jako faktor pro Cardano FUD?

Hoskinson jako důvody současného „útoku“ na Cardano uvádí především závist. Dále vysvětluje, že nyní znovu začal cyklus, ve kterém „ všichni šílí z potenciálu Cardana a jeho roadmapy “, a proto se generuje FUD. Hoskinson však také vysvětluje, že neví, kdo přesně by za tímto marketingovým útokem mohl stát.

Jasné však je, že Cardano za poslední rok stabilně rostlo z hlediska tržní kapitalizace – jak je tomu při pohledu na cenu Cardana . Zatímco v březnu 2023 byla tato hodnota stále pod 12 miliardami amerických dolarů, během jednoho roku dokázala narůst na téměř 24 miliard amerických dolarů (viz obrázek níže). To znamená, že token ADA aktuálně vystoupal na číslo 8 mezi největšími kryptoměnami, hned za USDC a XRP.

Cardano: Charles Hoskinson konečně promluvil ke zvěstem o projektu Hydra

Je také jasné, že Hoskinson se chce i nadále držet své speciální metody pro další rozvoj Cardana. Platforma se opírá o vědecký, peer-reviewed přístup, ve kterém všechny změny procházejí pomalým, ale optimálním procesem. To má zaručit, že Cardano může dlouhodobě nabízet ty nejlepší technologie na krypto trhu.

Roman

Napsat komentář