Skrývá se zakladatel Terra Do Kwon v Srbsku?

3 min read

Do Kwon byl na měsíce pohlcen zemským povrchem. Zakladatel zhrouceného ekosystému Terra je na seznamu hledaných lidí ve 194 zemích. Potenciální místo pobytu sahá od Singapuru přes Dubaj až po Rusko a v poslední době do Srbska. Jak uvedl Bloomberg , jihokorejští vyšetřovatelé prý nedávno vyslali do balkánské země tým. Prokuratura v Soulu označila zprávy za „nefalešné“, ale neuvedla žádné informace o přesné poloze 31letého muže.

Srbsko: ideální místo, kde se schovat?

Srbsko je však dobré jako bezpečné útočiště pro Do Kwona. Mezi Srbskem a Jižní Koreou v zásadě neexistuje žádná dohoda o vydávání. Výměna by byla možná prostřednictvím evropské dohody o vydávání, protože oba státy s dohodou souhlasily. Podle Seung Jae-Hyeona z Korea Criminal Justice Policy Institute však musí být Srbsku nabídnuty pobídky, aby mohlo skutečně provést vydání.

Srbsko je navíc země přátelská ke kryptoměnám. Na konci června 2021 země legalizovala obchodování s bitcoiny a spol. Zakladatel Terra si možná vybral zemi, aby ho ochránila před dalšími konfiskacemi. Jihokorejští prokurátoři v říjnu loňského roku zmrazili 40 milionů dolarů v kryptoměnách.

Sousední Kosovo navíc nabízí další možnost úniku. Země je jedním z mála států, který není členem mezinárodní policejní organizace Interpol. To znamená, že zakladatel Terra by se mohl rychle stáhnout do sousední země, pokud by Srbsko bylo příliš horké. Samozřejmě za předpokladu, že může obejít pasovou kontrolu.

Zakladatel Terra: „Nejsem na útěku“

Mezitím šéf Terra nadále popírá jakékoli pokusy o útěk. Ve videorozhovoru s podcasterkou Laurou Shin odůvodnil Do Kwon utajování místa svého pobytu „obavami o svou bezpečnost“. Požádal také o odpuštění těch, kterých se dotkl krach ekosystému Terra.

Krypto komunit však ve skutečnosti jeho omluvy neakceptuje. „Tak proč nevrátil ukradené peníze?“ ptá se Ari Paul z krypto investiční společnosti Blocktower na Twitteru . Zakladatel Terra poté obvinění z krádeže znovu popřel.

3 nejlepší obchodní indikátory pro začátečníky

 

Roman

Napsat komentář