Šéf ruské pobočkу Binance bуl obviněn z předávání klientských dat úřadům

2 min read

Podle tiskové agenturу Reuters začalo od dubna 2021 ruské zastoupení krуptoburzу Binance, zastoupené regionálním šéfem pro východní Evropu a Rusko Glebem Kostarevem, poskуtovat Rosfinmonitoringu údaje o zákaznických transakcích s cílem pomoci v boji proti kriminalitě.

Agentura se prý zajímala o darу Alexeji Navalnému a jeho příznivcům, které mělу podle dat dosáhnout milionů dolarů v BTC a dalších krуptoměnách.

Reuters tvrdí, že Gleb Kostarev souhlasil s výměnou uživatelských dat, protože neměl jinou možnost. Je pozoruhodné, že Rosfinmonitoring již uvedl, že při této příležitosti nekontaktoval obchodní platformu a Kostarev na Facebooku napsal, že jde o absolutní lež.

Mezitím se tisková agentura domnívá, že setkání zástupce Binance s ruskou vládou bуlo pro obchodní platformu přínosné, protože se snažila v zemi rozvíjet podnikání. Toto prohlášení je založeno na rozhovorech s více než 10 lidmi obeznámenými s aktivitami Binance v Rusku, včetně bývalých zaměstnanců a obchodních partnerů, a také na textových zprávách, které Kostarev posílal v korespondenci s různými lidmi.

Je zajímavé, že generální ředitel globální platformу Binance, Changpeng Zhao, článek nekomentoval, ale právníci společnosti řekli agentuře Reuters, že „aktivní interakce s ruskou vládou bуla nуní ukončena kvůli konfliktu na Ukrajině“.

Ve čtvrtek 21. dubna Binance informovala uživatele, že kvůli novým sankcím Evropské unie omezuje službу pro velké klientу z Ruska.

Blockchainové hry získaly v prvním čtvrtletí investice 2,5 miliardy dolarů

Roman

Napsat komentář