Predikce ceny ETH: Tento odpor rozhoduje

3 min read

Za posledních 24 hodin Bitcoin a Ethereum mírně vzrostly. Na týdenní bázi však obě kryptoměny výrazně klesají, ale ETH klesá poněkud mírněji a nedávno se dokázalo stabilizovat v obchodním páru vůči BTC. Analytik, který očekává bezprostřední průlom ve prospěch ETH, nyní odkazuje přesně na tento graf.

Analytik Michaël van de Poppe předpokládá, že si Ethereum udrží důležitou úroveň 0,051 BTC a že trh bude pomalu, ale stabilně růst. Rozhodující okamžik pro altcoin by mohl nastat, když vzroste nad 0,06 BTC. Podle analytika tento průlom pravděpodobně vyvolá významný vzestupný impuls pro celý altcoinový trh.

Obchodníci by tedy měli v příštích dnech sledovat následující graf. Zde se mohla objevit životaschopná podpora při 0,045 až 0,048 BTC. Ale průlom nad 0,060 BTC zatím nebyl úspěšný. Zdá se, že k zahájení býčího trhu ETH a v nejlepším případě zahájení altcoinové sezóny je stále zapotřebí trocha trpělivosti.

Predikce ceny ETH: Tento odpor rozhoduje

Proč Ethereum? Toto mluví za vše 

Nicméně existuje ještě více důvodů pro Ethereum. Analytik Kyle Reidhead hovoří o základních důvodech a vidí větší krátkodobý potenciál pro Ethereum než pro Bitcoin. 

  • Za prvé, konkurzní správce Mt.Gox nemá Ethereum, takže z tohoto zdroje neexistuje žádný prodejní tlak. V posledních dnech se trh zkorigoval, protože se blíží prodej bitcoinů od Mt.Gox.
  • Za druhé, německé úřady neprodávají ETH, ale pouze BTC, které nedávno poslaly na burzy. BKA chce zřejmě prodat své zabavené držby bitcoinů.
  • Za třetí, ze strany těžařů neexistuje žádný neustálý prodejní tlak na Ethereum, protože přešlo na model proof-of-stake. Ethereum zůstává uzamčeno a staking nadále omezuje nabídku. To je diametrálně odlišné od Bitcoinu, když těžaři nedávno vrhli na trh masivní množství BTC. 
  • Za čtvrté, spuštění Ethereum ETF v USA se blíží, což by mohlo dále zvýšit institucionální zájem a poptávku. Odborníci předpokládají, že obchodování začne v červenci. 
  • Zároveň je úzké hrdlo nabídky u Etherea větší než u Bitcoinu, protože nabídka ETH je výrazněji redukována odměnami za staking a spalováním. Ethereum bylo v poslední době deflační. Napjatá nabídka a rostoucí poptávka by pak podpořily býčí predikci ceny Etherea.
Roman

Napsat komentář