Bitcoin a Ethereum: Na co by si investoři měli dát v červenci pozor

4 min read

Pro investory do kryptoměn to bylo těžké druhé čtvrtletí. Cena Bitcoinu nedokázala udržet své historické maximum 73 750 USD, kterého bylo dosaženo v březnu tohoto roku, a od té doby klesla o téměř 20 %. Ethereum se také obchoduje hluboko pod svým historickým maximem. Třetí čtvrtina roku by však mohla být opět mnohem optimističtější. Červenec již přináší dobré zprávy pro ETH, zatímco cena BTC by se v červenci mohla znovu dostat pod tlak. Investoři by měli rozhodně sledovat následující události.

Bitcoin a Ethereum: Na co by si investoři měli dát v červenci pozor

Věřitelé Mt.Gox obdrží BTC

Nyní je to 10 let, co tehdy největší kryptoburza Mt.Gox vyhlásila bankrot. Došlo k několika hackerským útokům, při kterých byly ukradeny BTC a burza již nemohla vyplácet své zákazníky. I když se později objevily pochybnosti o tomto příběhu, bankrot byl rozhodně skutečný a věřitelé stále čekají na své výplaty. BTC mají být nyní vyplaceny v červenci, a proto někteří investoři mají podezření na masivní výprodej. Obavy jsou však podle mnohých neopodstatněné.

Podle japonského práva dostanou věřitelé Mt Gox 483 USD za bitcoin v BTC. To je 0,008 BTC za BTC držený v té době. Z 9 miliard dolarů se stane pouze 72 milionů dolarů vyplacených zákazníkům.

Bitcoin a Ethereum: Na co by si investoři měli dát v červenci pozor

Navíc pouze část dluhu má být splacena v BTC. Kromě toho se očekává, že cena bitcoinu ve druhé polovině roku opět výrazně vzroste a mohla by dokonce prolomit hranici 100 000 USD, takže někteří z investorů, kteří již v posledních letech dosáhli vysokých výnosů, by mohli pokračovat v držení.

Americká vláda a německá BKA prodávají bitcoiny

Německý federální úřad kriminální policie nečekaně získal bitcoiny v hodnotě přes 3 miliardy dolarů. Ne chytrou investicí a dlouhodobým hodlingem, ale zabavením v případě nelegálního streamovacího webu Movie2k. V té době bylo zabaveno 50 000 BTC, které mají nyní hodnotu přes 3 miliardy dolarů. BKA již některé z nich prodala, což vyvolalo obavy, že v červenci dojde k dalšímu prodeji. Ostatně Federální úřad kriminální policie má stále bitcoiny v hodnotě přes 2,8 miliardy dolarů.

Bitcoin a Ethereum: Na co by si investoři měli dát v červenci pozor

(BKA Wallet – Zdroj: Arkham Intelligence )

Dosavadní tržby byly rozděleny do několika milionů, takže je nepravděpodobné, že by BKA náhle provedla transakci se zbývajícími 2,8 miliardami dolarů a tlačila tak na cenu. Lze očekávat další prodeje mezi 50 a 150 miliony dolarů za den. S objemem obchodů přes 20 miliard dolarů za jeden den by to však investoři mohli absorbovat.

USA drží výrazně více BTC než Německo. Ani zde vláda neinvestovala sama sebe, ale zabavila bitcoiny v různých zločinech. USA vlastní bitcoiny v hodnotě přes 13 miliard dolarů a také začaly v červnu část z nich prodávat, takže i zde se investoři obávají dalších prodejů v červenci.

Bitcoin a Ethereum: Na co by si investoři měli dát v červenci pozor

(Vládní peněženka USA – Zdroj: Arkham Intelligence )

Americká vláda již v červnu prodala velké množství, přičemž peněženka vykazovala převod více než 4 000 BTC v hodnotě přes 240 milionů dolarů a jeden z více než 11 000 BTC v hodnotě 726 milionů dolarů. Tlak zde tedy může v červenci narůst, než definitivně začne velký bull run. U Etherea (ETH) by se naopak věci mohly začít vyvíjet dříve.

Ethereum ETF před schválením

Poté, co spotové bitcoinové ETF, které byly spuštěny v USA v lednu tohoto roku, zaznamenaly velký úspěch a překonaly všechna očekávání, jsou očekávání i u ethereum ETF velmi vysoká. Ty se stále mají dostat na trh v červenci, i když 2. červenec, který byl původně zmiňován jako možné datum, pravděpodobně dodržen nebude. Investoři a analytici očekávají příliv kapitálu v miliardách dolarů, takže je velmi pravděpodobné, že ETH v červenci překoná BTC.

Mnoho investorů také očekává, že ethereum ETF spustí altcoinovou sezónu, ve které bude dominance bitcoinu opět klesat a kapitál na kryptotrhu bude více distribuován mezi ostatní coiny.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář