Nový regulační blockchainový sandbox v EU

2 min read

Evropská komise učinila důležitý krok k podpoře DLT infrastruktur v Evropské unii. Regulašní Sandbox má trvat do roku 2026 a bude zahrnovat celkem 20 projektů. Takzvané regulační sandboxy jsou navrženy tak, aby umožňovaly experimenty s novými technologiemi.

European Blockchain Sandbox chce testovat různé případy použití DLT od financí přes medicínu až po logistiku. Výběr projektu závisí mimo jiné na stupni vyspělosti obchodního případu nebo právním stavu. Zájemci o blockchainové projekty se mohou hlásit do iniciativy Evropské komise do 14. dubna .

Kritika expertů na DeFi: DAO jsou vynechány

S ohledem na kritické hlasy posledních několika týdnů a měsíců je třeba uvítat blockchainový sandbox jako signál, že technologie blockchain a kryptofirmy jsou v EU velmi vítány.

Sandbox však vynechává skutečně decentralizované blockchainové projekty. DAO jsou z iniciativy EU vyloučeny, protože právní subjekt v EU je nezbytným předpokladem.

V této souvislosti expert DeFi Peter Großkopf varuje, že „neměli bychom zapomínat, že většinu inovací v blockchainovém prostoru vyvinuli v průběhu let inovátoři v komunitě open source.“ Věří také, že „by měl existovat způsob, jak dostat DAO do programu, protože existují některé již úspěšné protokoly jako AAVE, které mají své kořeny v Evropě.“

Jak investovat do kryptoměn pomocí fundamentální analýzy

Roman

Napsat komentář