Mt Gox začne v červenci po desetiletém čekání distribuovat 9 miliard dolarů v bitcoinech věřitelům

2 min read

V pondělí 24. června 2024 oznámil správce konkurzní podstaty Mt Gox, že náhrady začnou být vypláceny věřitelům na začátku července. Správce uvedl, že výplaty budou provedeny v bitcoinu (BTC) a bitcoin cash (BCH) a budou odeslány na určené burzy.

Po deseti letech správce Mt Gox oznamuje zahájení splácení závazků v červenci

Přibližně 9 miliard dolarů v bitcoinech a 50,8 milionu dolarů v bitcoin cash je připraveno k rozdělení věřitelům Mt Gox. „Výplaty budou provedeny na začátku července 2024,“ bylo uvedeno v oficiálním oznámení Mt Gox. Toto vyrovnání následuje po dlouhém čekání věřitelů na náhradu, které trvalo deset let a tři měsíce. Mt Gox ukončila činnost 24. února 2014, když zastavila veškeré obchodování a odpojila svou webovou stránku.

Burza ztratila 850 000 BTC a bylo ovlivněo přibližně 240 000 uživatelů. Správce oznámil, že rehabilitační tým věnoval značné úsilí zajištění bezpečné a transparentní realizace plateb. Také zdůraznil dodržování „finančních předpisů v každé zemi.“ V komunikaci s klienty vyzývá věřitele k trpělivosti „do doby, než budou výplaty provedeny.“

Po zveřejnění oznámení klesla cena bitcoinu na místní minimum 60 580 dolarů. V současné době se nachází těsně nad hranicí 61 000 dolarů po tomto poklesu ceny.

Mt Gox začne v červenci po desetiletém čekání distribuovat 9 miliard dolarů v bitcoinech věřitelům

Roman

Napsat komentář