Pantera Capital nazývá Solanu „Mac OS blockchainů“, zdůrazňuje výhody architektury a rostoucí přijetí

3 min read

Pantera Capital, institucionální správce aktiv zaměřený na technologii blockchain, ve svém posledním blockchainovém newsletteru nazval Solanu „Mac OS blockchainů“. Firma zdůrazňuje, že vzestup Solany oproti Ethereu připomíná to, co zažil Microsoft, když Apple vstoupil na trh, a upozorňuje na rostoucí adopci Solany mezi retailovými investory a její architektonické výhody.

Pantera Capital tvrdí, že Solana je „Mac OS blockchainů“

Pantera Capital, firma s více než 4,7 miliardami dolarů v aktivech pod správou (AUM), nazvala Solanu „Mac OS blockchainů“ kvůli architektonickým výhodám a rostoucí adopci, kterou tato platforma zažila během tohoto cyklu.

Ve svém posledním blockchainovém newsletteru uvádí, že růst Solany oproti Ethereu připomíná chování, které zažil trh s počítači, když Apple vstoupil na trh, aby soupeřil s dominancí Microsoftu v tomto prostoru. Firma zdůrazňuje, že optimalizace každého prvku Solany je součástí plánu jejího vývojového týmu, podobně jako chování Apple se svým softwarem a hardwarem.

Tento přístup přináší několik výhod jak uživatelům, tak vývojářům, včetně zlepšené uživatelské zkušenosti díky tomu, že se jedná o L1 chain bez potřeby mostů; rychlejší inovace díky její monolitické architektuře; a zvýšené bezpečnosti, protože má méně bodů selhání.

Vlastnosti Solany umožnily vytvářet aplikace, které by na jiných blockchainech, jako je Ethereum, byly obtížně nasaditelné. Například Pantera Capital cituje Drip, který využívá nízkých poplatků a technik komprese NFT k doručování umění zdarma do milionů peněženek. Dále zdůrazňuje schopnost Solany hostovat distribuci obsahu, Depin (decentralizované fyzické infrastruktury) a CLOBs (centrální limitní knihy objednávek) díky nízkým poplatkům a transakcím s nízkou latencí.

V důsledku toho se adopce sítě výrazně zvýšila, přičemž počet unikátních adres vzrostl z 14 000 v říjnu 2020 na téměř 1,34 milionu.

Pantera Capital nazývá Solanu „Mac OS blockchainů“, zdůrazňuje výhody architektury a rostoucí přijetí
Počet nově vytvořených tokenů podle blockchainu

Stejně tak vzrostl počet vytvořených tokenů a objemy na decentralizovaných burzách.

Pantera Capital nazývá Solanu „Mac OS blockchainů“, zdůrazňuje výhody architektury a rostoucí přijetí
Ethereum vs Solana – Objemy na DEX

„Jak se její ekosystém stále vyvíjí a zraje, architektonické výhody Solany a její živá komunita naznačují světlou budoucnost,“ uzavírá Pantera.

 

Roman

Napsat komentář