Ethereum: Zde je důvod, proč by cena ETH mohla do září vzrůst na 5 500 dolarů

3 min read

Věci byly kdysi pro kryptoinvestory jednodušší než dnes. Například v posledním čtvrtletí předchozího roku nebo v prvním čtvrtletí roku 2024, kdy ceny většiny coinů rostly týden co týden jste jako investor toho nemohli moc pokazit. Důvodem tehdejšího růstu bylo schválení spotových bitcoinových ETF v USA. Když byly finanční prostředky skutečně obchodovatelné, na trh okamžitě proudily miliardy, což způsobilo růst ceny. Ethereum ETF jsou nyní před schválením a efekt by mohl být podobný.

Proč rostou ceny po zavedení krypto ETF?

Bitcoin a ethereum ETF v USA jsou velkým tématem. Spojené státy americké jsou považovány za extrémně důležitý trh pro kryptoměny a jsou obvykle velkým cenovým motorem, protože hrají ústřední roli v globální ekonomice. Prostřednictvím fondů obchodovaných na burze se kryptoměny konečně dostávají na Wall Street a institucionální investoři mohou také investovat do digitálního zlata ve velkém měřítku, když nakupují akcie fondů a emitenti ETF musí na oplátku nakupovat bitcoiny (nebo ether) aby zajistili hodnotu. Po schválení bitcoinových ETF rychle investovalo mnoho institucionálních investorů, i když podle odborníků obvykle potřebují 12 měsíců na jejich due diligence. Dá se tedy předpokládat, že v budoucnu potečou do krypto ETF ještě větší sumy.

Síla bitcoinu se rozšířila po celém trhu. Ethereum ETF by měly být v USA zavedeny od 2. července, což by mohlo umožnit ETH překonat na chvíli BTC.

Ethereum: Podobný vývoj cen, jaký se očekával u bitcoinu

I když tentokrát předem nepanuje žádná euforie, očekává se, že po uvedení ethereum ETF na trh by mohlo dojít k podobnému vývoji jako u bitcoinu, protože se také očekává, že do ETH přitečou miliardy. Odhaduje se, že přibližně třetina kapitálu plynoucího do bitcoinu prostřednictvím ETF poteče do Etherea. Vzhledem k tomu, že tržní kapitalizace ETH je zhruba třetinová oproti bitcoinu, stačilo by to na podobně silný vliv na cenu.

Ethereum: Zde je důvod, proč by cena ETH mohla do září vzrůst na 5 500 dolarů
Vývoj ceny bitcoinu – zdroj: Coinmarketcap

Cena bitcoinu vzrostla během dvou měsíců po spuštění ETF přibližně o 57 %. Ethereum se aktuálně obchoduje kolem 3 500 USD. 57% nárůst by katapultoval cenu na přibližně 5 500 dolarů. Samozřejmě to nebude probíhat stejně jako u Bitcoinu, ale předpoklad, že dojde k podobnému průběhu, je jistě oprávněný. 

Roman

Napsat komentář