Americká senátorka, Elizabeth Warren: Bitcoin je hrozný

3 min read

Zatímco země jako Salvador schvalují Bitcoin jako zákonné platidlo, v USA se senátorka Elizabeth Warren vyslovuje proti BTC.

Během debaty vyjmenovala všechny problémy s kryptoměnami a BTC, hovořila také o nestabilitě, kriminálním použití, kybernetických útocích a poté hovořila o negativních dopadech na životní prostředí. Uvedla:

„Bitcoin spotřebovává více energie než celé země a předpokládá se, že letos spotřebuje tolik energie jako všechna datová centra na celém světě. Jedna bitcoinová transakce, jeden nákup, prodej nebo převod, spotřebuje stejné množství elektřiny, jaké běžná americká domácnost spotřebuje za více než měsíc “.

Vysvětlení jednoho ze zúčatněných, který tvrdil, že pro zachování bezpečnosti sítě je nezbytný energetický výdej, bylo málo. Její názor je, že CBDC, která spotřebovává méně energie než Bitcoin, by bylo lepší. Proto dochází k závěru:

„Kryptoměny jako Bitcoin jsou hrozné pro životní prostředí. Jednou z nejjednodušších a nejméně rušivých věcí, které můžeme udělat pro řešení klimatické krize, je zásah proti ekologicky nehospodárným kryptoměnám a nyní je čas to udělat.“

Farmaření Chia na více počítačích (Harvester Chia)

Elizabeth Warren: Bitcoin je divoký západ

Pro Bloomberg TV dále dodala:

„Co se právě děje v kryptoměně, Bitcoinu a Dogecoinu, je to divoký západ a není to dobrý způsob, jak nakupovat a prodávat věci, už vůbec dobrá investice a ekologická katastrofa. Potřebujeme kolem toho další regulaci? Vsaďte se, že ano.“

Když už mluvíme o regulaci, senátorka dodává, že ti, kteří kupují Bitcoin pro spekulace, tak riskují. To je to, co odlišuje BTC od akciového trhu, kde jsou investoři chráněni stávající regulací před riziky pump a dump schémat. Podle ní však regulátoři i samotný americký Kongres zaostávají a je nutné pochopit, kam směřují kryptoměny.

Také uvedla, že vytvoření digitální verze dolaru by ve skutečnosti sloužilo ke konkurenceschopnoti vůči Číně, a že většina transakcí je v tuto chvíli již digitální. Rozdíl mezi Čínou a USA podle ní spočívá také v tom, že čínské CBDC by bylo prostředkem ke kontrole transakcí. USA nemají v úmyslu zajít tak daleko.

V tuto chvíli, uzavírá, jsme od vydání digitálního dolaru ještě daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *