Bitfinex recenze a návod 2024

32 min read

Obsah Článku

Obchodování s kryptoměnami a investice byly vysoké od doby, kdy kryptoměny vstoupily do finančního sektoru. Po celém světě fungují stovky kryptoměnových směnáren, z nichž většina je regulována a několik nikoli. Bitfinex není regulovaná burza kryptoměn, ale jedna z nejspolehlivějších burz, která se zaměřuje na bezpečnost obchodníka více než na vytváření zisků. V této recenzi Bitfinexu je shrnutí všech důležitých bodů, které obchodníkům pomůže vybrat tu správnou kryptoměnovou burzu podle jejich pohodlí.

Základní informace

Oficiální webové stránky https://www.bitfinex.com/
Hlavní sídlo Hongkong
Nalezen v 2012
Nativní token UNUS SED LEO
Kótovaná kryptoměna 270+
Obchodní páry 300+
Podporované měny Fiat USD/EUR/GBP/JPY/CNH
Podporované země Bitfinex je dostupný po celém světě kromě několika zemí
Minimální vklad 10 USD/EUR/GBP,
Poplatky za vklad 0,100 % (min. 60 USD/EUR)
Transakční poplatky 0 % až 0,200 %
Poplatky za výběr V závislosti na kryptoměnách
Mobilní aplikace iOS a Android
Zákaznická podpora E-mailová podpora

 Bitfinex recenze

Bitfinex recenze 2023

Bitfinex je jedna z nejstarších a nejlepších krypto burz na světě, založená v roce 2012. Centrála Bitfinexu sídlí v Hong Kongu a spravuje ji iFinex Inc. Je to jedna z nejlikvidnějších burz na světě, která obchoduje s Bitcoiny spolu se sedmi dalšími altcoiny, jako jsou Ethereum a Monero.

Cesta Bitfinexu jako platformy pro obchodování na burze nebyla ve svých počátcích bezvadně hladká, hned po svém vzniku zažila burza dva hacky a několik dalších kontroverzí kvůli manipulaci s cenami a narušení bezpečnosti spolu s obviněními z insolvence. Ale díky svým jedinečným vlastnostem a bezpečnostním opatřením se dokázala stát jednou z největších kryptoměnových burz na světě, pokud jde o vysoký objem.

Burza nabízí obchodování s marží a jejich interní ukazatele poskytují základní obchodní signály dalším předním krypto hráčům na trhu. Kromě toho burza také podporuje fiat obchodování, vklady a výběry.

Dokončení ověřovacího procesu však novému uživateli může trvat hodně času, což je způsobeno nevyřízenými žadateli, které burza má. Navzdory dlouhému procesu ověřování obchodníci s kryptoměnami rádi využívají obchodní platformy pro obchodování s kryptoměnami a investice.

Bitfinex vlastnosti

Bitfinex nabízí svým uživatelům následující jedinečné funkce.

Bitfinex recenze 2023

Bitfinex návod: Jak se zaregistrovat 

Bitfinex je nejmodernější platforma pro obchodování s digitálními aktivy pro obchodníky a globální poskytovatele likvidity. Proces otevření účtu Bitfinex je jednoduchý a zabere několik minut. 

Důležité: Než si otevřete účet Bitfinex, přečtěte si jejich Podmínky služby, abyste zjistili, zda máte kvalifikaci na základě země vašeho bydliště a národnosti.

1. Nejprve přejděte na přihlašovací stránku platformy Bitfinex a stiskněte tlačítko Sign Up v pravém horním rohu nebo uprostřed stránky.

Bitfinex recenze 2023

2. Poté na přihlašovací stránce Bitfinex zadejte uživatelské jménoe-mailovou adresu a heslo, které byste propojili se svým účtem. 

Z rozbalovací nabídky vyberte zemi svého pobytu a přidejte doporučující kód (pokud jej máte). Poté klikněte na Sign up.

Bitfinex recenze 2023

Pokud máte doporučující kód, zadejte jej před registrací, protože poté jej již nebudete moci použít.

3. V tomto kroku musíte povolit dvoufaktorový autentizátor Google, abyste chránili zabezpečení svého účtu.

Bitfinex recenze 2023

Když kliknete na Continue, budete přesměrováni na stránku pro konfiguraci 2FA.

Bitfinex recenze 2023

Pokud se v této fázi odhlásíte z tohoto procesu, i když bude váš účet vytvořen, nebudete mít přístup k žádným funkcím Bitfinexu, dokud nedokončíte nastavení dvoufaktorového ověřování.

4. Poté přejděte na e-mail, který jste propojili se svým účtem Bitfinex, a potvrďte e-mailovou adresu.

Použijte stejný internetový prohlížeč k ověření e-mailové adresy pro vytvoření účtu.

Ověření

Poté, co se uživatelé zaregistrují, budou přesměrováni na ověřovací stránku, kde musí kliknout na tlačítko „Verification“ a postupovat podle pokynů na obrazovce. Poté budou muset zadat některé osobní údaje a následně nahrát naskenovanou kopii některých státem vydaných průkazů totožnosti.

Uživatelé mohou přímo začít obchodovat na Bitfinexu bez potvrzování svých osobních údajů, ale v případě, že mají v úmyslu vyměnit fiat za Bitcoin nebo jiné stablecoiny, je ověření povinné. V závislosti na tom, zda uživatel vlastní individuální nebo firemní účet, může burza požádat o další dokumenty, jako je výpis z účtu nebo podepsané prohlášení potvrzující legitimitu dokumentů poskytnutých uživatelem, kromě osobních údajů, ověření ID a dokladu o pobytu. Doba ověření může v závislosti na zájmu trvat maximálně dva týdny.

5. Nyní byste po návratu na stránku registrace měli vidět níže uvedené upozornění. Poté klikněte na Login a začněte se svým novým účtem.

Bitfinex recenze 2023

Vložte prostředky

Po ověření a aktivaci účtů mohou obchodníci vkládat prostředky na své účty. V pravém horním rohu obrazovky je tlačítko DEPOSIT, po jehož kliknutí se obchodníkům otevřou možnosti, kde si mohou vybrat měnu, kterou chtějí vložit – EUR, USD, GBP nebo YEN atd. Zpracování může trvat až deset dní, než bude účet připraven k obchodování.

Začněte obchodovat

Toto je poslední a poslední krok poté, co obchodníci mohou začít den obchodovat na Bitfinexu. Musí kliknout na tlačítko ‚TRADING‚ v pravé horní části obrazovky, čímž se přesunou do hlavní obchodní oblasti. Poté budou požádáni, aby vybrali obchodní pár, který chtějí obchodovat. Nakonec budou muset zadat částku a rozhodnout se, zda chtějí provést „limitní příkaz“ nebo „tržní příkaz“ před zadáním obchodů.

Bezpečnost

Zabezpečení a bezpečnost Bitfinexu jsou pro Bitfinex hlavními obavami, ne proto, že platforma zažila po sobě jdoucí hacky brzy po svém vzniku, ale proto, že prioritou je bezpečnost zákazníka. Aby byly finanční prostředky klientů v bezpečí, Bitfinex ukládá 99,5 % svých uživatelských prostředků v cold storage, který je také geograficky rozdělen a používá funkci multisig.

Obchodníci jsou povinni projít 2úrovňovým procesem ověření ve svých přihlašovacích údajích a výběrech. První úrovní zabezpečení je vrstva 2FA (dvoufaktorové ověřování) a druhou úrovní zabezpečení je U2F (Universal 2nd Factor), která používá fyzický bezpečnostní klíč. Kromě toho je zde nainstalována ochrana DDoS pro zabezpečení serverů a whitelist IP adres.

Typy objednávek

Burzovní účet Bitfinex podporuje sadu pokročilých typů objednávek se špičkovou likviditou, která uživatelům umožňuje snadno směňovat Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, EOS, NEO a různé další digitální měny s minimálním skluzem. Pro opakované zadávání více příkazů je navržen algoritmický typ příkazu nazvaný „Scaled Order“ nástroj, který uživatelům umožňuje soustředit se více na obchodní strategie, než ztrácet čas ručním zadáváním příkazů.

Bitfinex recenze 2023

Bitfinex podporuje pokročilý nástroj pro vytváření grafů, který obchodníkům umožňuje efektivně vizualizovat objednávky, upozornění na cenu a obchodní pozice. Pomáhá jim jednoduše klepnout a upravit vlastnosti objednávky.

Profesionální konektivita

Obchodní platforma Bitfinex spolupracuje s profesionálními obchodníky a firemními účty, což uživatelům poskytuje rychlý a pohodlný obchodní zážitek.

Bitfinex: Klady a Zápory

Klady Zápory
 Vhodné pro zkušené obchodníky.  Nepodporuje americké klienty.
 Podporuje více než 270 kryptoměn.  Vysoké poplatky za obchodování.
 Splatil všechny ztráty obchodníkům, kteří v roce 2016 utrpěli kryptohackem na burze. Tým zákaznické podpory lze kontaktovat pouze prostřednictvím e-mailu.
 Vysoká likvidita.  Nepovoluje žádné vklady debetní/kreditní kartou nebo elektronickou peněženkou.
 Umožňuje vklady a výběry bankovním převodem.

Bitfinex platební metody

Bitfinex umožňuje následující způsoby vkladů a výběrů:

Vklady

Bitfinex přijímá vklady ve formě jak fiat měn (EUR, JPY, GBP a USD), tak kryptoměn. Fiat vklady však lze provádět pouze bankovním převodem. Bitfinex také podporuje kryptoměnu USDT-Tether, kvazi-fiat token, který je vázán na cenu USD. K dispozici jsou také bezplatné vklady pro Bitcoiny, Litecoiny, Zcash, Monero, Ethereum, Dash, Ripple, EOS a více než 80 dalších aktiv. Vklady prostřednictvím debetních/kreditních karet nebo převodů elektronickou peněženkou nejsou u Bitfinexu povoleny.

Výběry

Pro výběry Bitfinex stanovil minimální čekací dobu 12 hodin, ale obecně to netrvá déle než 2 hodiny, pokud je vše legitimní. Pro urychlené výběry kryptoměn vyžaduje Bitfinex ověření transakce pro použití USDT.

Bitfinex recenze: Mobilní aplikace

Bitfinex recenze 2023

Bitfinex Mobile App přizpůsobuje plnou funkčnost platformy Bitfinex pro bezproblémové obchodování na cestách. Navštivte stránku mobilní aplikace, stáhněte si ji a získejte další podrobnosti.

Jak se přihlásit:

1. Nejprve se ujistěte, že máte na svém zařízení staženou oficiální aplikaci Bitfinex.

2. Otevřete aplikaci a vyberte možnost Log In.

3. Existují dva způsoby, jak se můžete přihlásit ke svému účtu Bitfinex:

 • Přihlaste se pomocí e-mailu a hesla
 • Přihlaste se pomocí klíče API

Bitfinex recenze 2023

Jak se přihlásit pomocí e-mailu a hesla

1. Vyberte Log In a přihlaste se ke svému účtu Bitfinex pomocí svého e-mailu a hesla.

2. Jakmile zadáte správný e-mail a heslo, budete vyzváni k zadání kódu 2FA.

Všechna oprávnění budou k dispozici ve výchozím nastavení, aby vám umožnila plynulejší obchodování.

Jak se přihlásit pomocí klíče API

1. Chcete-li se přihlásit pomocí klíče API, musíte nejprve vytvořit klíč API pro svou mobilní aplikaci. Více o tomto procesu se můžete dozvědět v článku Jak vytvořit a zrušit Bitfinex API Key .

2. Po vytvoření klíče API se ve vašem prohlížeči zobrazí QR kód.

Bitfinex recenze 2023

3. Otevřete na svém zařízení aplikaci Bitfinex Mobile App a vyberte možnost Log In > Log in with API Key.

4. Tím se dostanete na stránku, kde budete muset vložit svůj klíč API (Public Key) a tajný klíč API (Secret Key). Nebo se můžete také rozhodnout přímo naskenovat QR kód.

Bitfinex recenze 2023

5. Po zadání informací o vašem účtu si nyní budete muset vytvořit PIN kód pro zabezpečení vašeho účtu.

Bitfinex recenze 2023

Jak vytvořit PIN kód pro mobilní aplikaci Bitfinex

Chcete-li vytvořit PIN kód, musíte vybrat čtyři čísla, která si zapamatujete, a kliknout na tlačítko SaveA je to! Po tomto úvodním nastavení se přihlašování do mobilní aplikace provádí pomocí vámi vytvořeného PIN kódu.

Pokud vaše zařízení podporuje otisky prstů nebo rozpoznávání obličeje, lze je také použít k přihlášení.

Bitfinex mobilní aplikace: Jak povolit vklady

1. Otevřete svou mobilní aplikaci Bitfinex a přejděte na stránku svého účtu. Vyberte Account > Permissions pro zobrazení oprávnění klíče API a ujistěte se, že máte povoleno oprávnění Transfer between your wallets.

2. Pokud váš účet nemá oprávnění povoleno, můžete jej povolit přímo v mobilní aplikaci tak, že na něj klepnete a zapnete jej.

Objeví se vyskakovací okno s žádostí o vaše 2FA pro potvrzení akce.

Případně můžete vytvořit nový klíč API a povolit oprávnění prostřednictvím webu.

Synchronizace změn oprávnění může několik minut trvat; zkuste zavřít aplikaci a znovu ji otevřít, aby se nastavení projevila.

Bitfinex recenze 2023

Jak provést vklad pomocí mobilní aplikace Bitfinex

1. Jakmile povolíte oprávnění, přejděte ve své mobilní aplikaci na obrazovku Peněženky .

2. Zde najdete možnost Deposit, kliknutím na ni zadejte údaje o vkladu.

Bitfinex recenze 2023

 1. Můžete si vybrat, zda chcete vložit kryptoměny nebo fiat pomocí bankovních převodů. 

Bitfinex recenze 2023

Bitfinex recenze 2023

 • Crypto: Zde najdete všechny kryptoměny a stablecoiny podporované Bitfinexem. Kliknutím na token se automaticky vytvoří depozitní adresa, na kterou můžete kliknout a zkopírovat nebo naskenovat. Abyste mohli vkládat stablecoiny, musíte mít alespoň Basic Plus ověření.
 • Cash: Vklady fiat podporované Bitfinexem vyžadují vytvoření Oznámení o vkladu, po výběru této možnosti budete vedeni k vyplnění požadovaných informací v mobilní aplikaci Bitfinex. Abyste mohli vkládat peníze ve fiat, musíte být ověřeni na plnou úroveň.
 • Poznámka: Platební procesor OpenPayd je k dispozici v mobilní aplikaci Bitfinex pro převody v eurech nebo librách s nízkým poplatkem. OpenPayd je k dispozici pro uživatele Bitfinex ověřené na středně pokročilé úrovni .
 • Nedávnou historii vkladů lze nalézt v pravém horním rohu stránky vkladu.

Jak koupit kryptoměnu pomocí mobilní aplikace Bitfinex

Pokud nemáte kryptoměnu z jiné peněženky, můžete vybrat možnost Buy Crypto na stránce Wallets nebo vybrat kartu koupit krypto v vkladu.

Kryptoměnu budete moci nakupovat pomocí třetích stran prostřednictvím platebních karet nebo on-ramp služeb.

Bitfinex recenze 2023

 • Platební karta: Vklady pomocí platebních karet jsou prováděny prostřednictvím třetích stran OWNRMercuryo a Simplex . Dostupné možnosti závisí na vaší úrovni ověření.
 • On-Ramp služby: Kryptoměny můžete nakupovat přímo pomocí předních metod pro okamžité platby. Na Bitfinexu je použití možnosti on-ramp služeb procesem, který dokončí třetí strana, happyCOINS. Chcete-li používat happyCOINS jako možnost, musíte svůj účet Bitfinex ověřit alespoň na středně pokročilé úrovni.

Bitfinex: Jak koupit kryptoměnu 

Jako uživatel Bitfinexu můžete nakupovat kryptoměnu různými způsoby, například jednoduše provést výměnný obchod s prostředky na vašem účtu.

Alternativně můžete nakupovat kryptoměny prostřednictvím:

 • Platební karty (kreditní a/nebo debetní karty);
 • SEPA transfer EUR prostřednictvím on-ramp služeb.

Jak nakoupit kryptoměnu na Bitfinex pomocí platební karty

Na burze můžete nakupovat kryptoměny přímo z integrované služby třetí strany pomocí platební karty, jako je kreditní karta nebo debetní karta. Mezi podporované platební karty patří MasterCard, Visa a UnionPay .

Používání platebních karet na Bitfinex nebo používání SEPA je proces, který je dokončen prostřednictvím třetích stran, OWNR, Mercuryo, Simplex a happyCOINS .

Jak nakupovat kryptoměny v eurech pomocí SEPA prostřednictvím on-ramp služeb

On-ramp označuje službu třetí strany, která vám umožňuje nakupovat kryptoměnu pomocí fiat měny.

Prostřednictvím Bitfinexu můžete nakupovat kryptoměny přímo pomocí SEPA. Se službou O n-ramp třetí strany je transakce mezi vaším bankovním účtem dokončena okamžitě a kryptoměna je rychle uložena do vaší peněženky. Můžete použít vlastní aplikaci online bankovnictví, jako je:

 • Ideal;
 • Klarna (ihned);
 • Bancontact;
 • Mister Cash;
 • GiroPay;
 • MyBank na nákup kryptoměn v eurech. 

Jaké kryptoměny lze zakoupit kreditní/debetní kartou prostřednictvím on-ramp služeb

Dostupné tokeny k nákupu budou záviset na úrovni ověření vašeho účtu Bitfinex.

OWNR:

Bitfinex recenze 2023

Kryptoměny:

 • USDt Tether (na TRC-20 a ERC-20)
 • Tether Gold (XAUt)
 • bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Tron (TRX)
 • Litecoin (LTC)
 • ZCash (ZEC)
 • Dash (DASH)
 • Tezos (XTZ)

Fiat:

 • Americký dolar (USD), libra (GBP), euro (EUR)

Poznámka

 • Váš účet Bitfinex bude muset být ověřen alespoň na středně pokročilé úrovni , aby měl jako možnost OWNR.
 • OWNR podporuje pouze karty MasterCard a Visa.

Mercuryo:

Bitfinex recenze 2023

Kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • USDt Tether (na TRC-20 a ERC-20)
 • Algorand (ALGO)
 • Tron (TRX)
 • Basic Atention Token (BAT)

Fiat:

 • Americký dolar (USD), libra (GBP), euro (EUR), japonský jen (JPY), turecká lira (TRY)

Poznámky: 

 • Pokud jste ověřeni Basic Plus, budete mít přístup pouze k Mercuryo a Simplex, které budou provozovat svůj vlastní ověřovací proces.
  Mercuryo pro ověřené uživatele Basic Plus vám umožní nakupovat BTC, ETH, ALG, TRX a BAT. K nákupu tokenů Tether USDt bude nutné, aby byl váš účet Bitfinex ověřen alespoň na středně pokročilé úrovni .
 • Mercuryo podporuje MasterCard a Visa.

Simplex:

Kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Algorand (ALGO)
 • USDt Tether (na TRC-20 a ERC-20)
 • Basic Atention Token (BAT)

Fiat:

 • Americký dolar (USD), britská libra (GBP), euro (EUR), japonský jen (JPY) , turecká lira (TRY)

Poznámky:

 • Simplex pro ověřené uživatele Basic Plus vám umožní nakupovat BTC, ETH, ALGO a BAT.
  K nákupu tokenů Tether USDt bude nutné, aby byl váš účet Bitfinex ověřen alespoň na středně pokročilé úrovni .
 • Simplex podporuje pouze karty MasterCard a Visa.

happyCOINS

Bitfinex recenze 2023

Kryptoměny:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCHN)
 • Litecoin (LTC)
 • USDt Tether (na TRC-20)

Fiat:

 • EUR prostřednictvím dalších služeb (jako jsou iDeal, Sofort, Bancontact Mister Cash, GiroPay, MyBank a SEPA atd.)

Poznámka: Chcete-li používat happyCOINS jako možnost, musíte svůj účet Bitfinex ověřit alespoň na středně pokročilé úrovni.

Jak koupit kryptoměnu debetní/kreditní kartou

1. Přejděte na stránku Peněženka, vyberte Deposits > Credit/Debit Card.

2. Vyberte Mercuryo, OWNR nebo Simplex pro možnosti platební karty nebo On-ramp pro happyCOINS pro okamžitou platbu v eurech.

3. Z rozevíracího seznamu vyberte kryptměnu, kterou chcete koupit.

4. Vyberte cílovou peněženku Bitfinex, do které chcete vložit prostředky , zadejte částku vkladu, v případě potřeby vygenerujte novou adresu a vyberte Continue.

5. Přijměte podmínky služby zpracovatele třetí strany, který jste si vybrali, a poté budete přesměrováni na zpracovatele k dokončení platby.

6. Dokončete platbu a budete přesměrováni zpět na Bitfinex, abyste potvrdili, že proces byl úspěšný, a váš nákup bude připsán na váš účet Bitfinex.

Bitfinex: Jaké jsou poplatky a transakční limity

Vzhledem k tomu, že transakce platebními kartami jsou prováděny prostřednictvím třetích stran OWNRMercuryo a Simplex, informujte se prosím u příslušné platformy na případné poplatky, které z toho vyplývají. Zeptejte se jich také přímo na maximální a minimální částky transakce.

Poznámka: Minimální částka nákupu prostřednictvím happyCOINS je 50 EUR. Transakční limity na happyCOINS jsou navíc 2 500 EUR/den, 10 000 EUR/měsíc a 50 000 EUR/rok. Zatímco transakce Sofort na happyCOINS jsou omezeny na 1 000 EUR/den.

Bitfinex: Poplatky

Níže jsou uvedeny poplatky Bitfinex účtované od obchodníků:

Poplatky za vklad

Za vklady provedené bankovním převodem na účet Bitfinex je zákazníkům účtován fixní poplatek ve výši 0,1 %. Za vklady provedené prostřednictvím kryptoměn je účtován síťový poplatek v závislosti na konkrétní minci, kterou chce obchodník financovat svůj účet na obchodní platformě.

Poplatky za výběr Bitfinex

Za výběr je od obchodníků účtována pevná sazba 0,1 %, pokud chtějí vybírat peníze bankovním převodem. Pokud však zákazníci hledají rychlé výběry, budou muset zaplatit poplatek, který může přesáhnout až 1 %.

Za výběr BTC z burzy je obchodníkům účtován poplatek za výběr ve výši 0,0004 BTC. Od listopadu 2018 Bitfinex oznámil, že zvýší své poplatky za výběr na 3 % u všech výběrů prostřednictvím fiat měn, pokud uživatel během posledních 30 dnů vybral více než dvakrát nebo vybral více než 1 milion USD za posledních 30 dní.

Poplatky za obchodování Bitfinex

Bitfinex funguje na základě struktury poplatků taker-maker, kde se obchodníci, kteří plní existující objednávky, nazývají „market takers“, zatímco obchodníci zadávající nové limitní objednávky se nazývají „tvůrci trhu“. Pro příjemce začínají poplatky za obchodování až na 0,2 %. To je podstatně vyšší ve srovnání s poplatky za obchodování účtovanými na jiných burzách, jako je Coinbase . Poplatky však klesnou až na 0 % pro tvůrce, kteří kompenzují ztrátu, a také nejsou účtovány žádné poplatky za obchodování za velké objednávky, které jsou prováděny přes OTC desku .

Bitfinex také nabízí zvýhodněné poplatky pro tvůrce ve výši 0,10 % za podporu likvidity na burze. Pak jsou tu také odměny rozdávané častým obchodníkům s kryptoměnami ve formě slev z poplatků. Aby však obchodníci využili slev, musí obchodovat za celkovou hodnotu více než 0,5 milionu po dobu 30

Bankovní vklad a výběr s OpenPayd na Bitfinex

Bitfinex recenze 2023

OpenPayd je globální platforma pro platby a bankovnictví pro digitální ekonomiku. Bitfinex spolupracuje s OpenPayd na poskytování služeb bankovních vkladů a výběrů pro účty Bitfinex se středně pokročilou a vyšší úrovní ověření.

V současné době jsou prostřednictvím OpenPayd dostupné pouze převody v eurech a britských librách.

Všechny transakce prostřednictvím OpenPayd jsou prováděny prostřednictvím SEPA a pokud je váš bankovní účet způsobilý pro SEPA Instant, bude vybrán automaticky.

Jak provést bankovní vklad s OpenPayd na Bitfinex

1. Nejprve se přihlaste ke svému účtu Bitfinex a ujistěte se, že váš účet je na úrovni středně pokročilého ověření nebo vyšší.

2. Poté přejděte na Wallet page > Deposits > Bank transfer > Euror Pound Sterling.

3. Vyberte peněženku, do které chcete vložit své prostředky, a také částku vkladu.

4. Následně zvolte OpenPayd jako způsob převodu vkladu.

Poznámka: Pokud jako procesor zvolíte Manual, váš vklad bude zpracován prostřednictvím Bitfinexu, nikoli OpenPayd. Váš účet by musel být na úrovni úplného ověření, abyste mohli pokračovat v ručním propojení.

Bitfinex recenze 2023

5. Vyberte zemi, ve které sídlí vaše banka, a přijměte následující podmínky oznámení a potvrzení OpenPayd .

6. Obdržíte informace o příjemci bankovním převodem, ze kterého budete muset převést své prostředky, abyste mohli provést vklad.

Bitfinex recenze 2023

Při použití služeb OpenPayd není stanovena žádná minimální ani maximální výše vkladu. Poplatek za převod je 0,50 EUR /0,50 GBP za transakci pro částky 10 000 EUR/GBP nebo méně. Za výběry vyšší než 10 000 EUR/GBP je účtován poplatek ve výši 0,1 % z částky vašeho výběru.

Jak provést výběr pomocí OpenPayd na Bitfinexu

1. Chcete-li začít, přihlaste se ke svému účtu Bitfinex a ověřte, zda je váš účet alespoň na úrovni středně pokročilého ověření.

2. Poté přejděte na Wallet page > Withdrawals > Bank transfer.

3. Následně si můžete vybrat OpenPayd , který vám umožní vybrat 10 000 EUR/GBP nebo méně za poplatek 0,50 EUR /0,50 GBP za převod.

Důležité: Za výběry vyšší než 10 000 EUR/GBP je účtován poplatek ve výši 0,1 % z částky vašeho výběru.

Poznámky:

 • Budete moci provést jeden výběr v hodnotě nižší než 10 000 EUR/GBP za den.
 • Pokud jako procesor zvolíte Manual , váš výběr bude zpracován prostřednictvím Bitfinexu, nikoli OpenPayd.
 • Minimální částka pro výběr je 25 EUR /25 GBP.

Bitfinex recenze 2023

4. Budete vedeni k vyplnění údajů o vaší bance příjemce. Zde OpenPayd převede vaše požadované prostředky na výběr.

Bitfinex recenze 2023

5. Dále zadejte svůj Google Authenticator 2FA a potvrďte, že chcete pokračovat ve výběru.

Bitfinex recenze 2023

Pokud je váš účet ověřen na středně pokročilé úrovni a aktuálně nesplňuje požadavky Greenlane, obdržíte e-mail s odkazem pro potvrzení vašeho výběru. Pokud je však váš účet plně ověřen, neobdržíte e-mailovou žádost o potvrzení bez ohledu na váš status Greenlane.

Bitfinex: Úrovně ověření 

Ověřovací proces pro Bitfinex je standardizované opatření pro dodržování zákonů a předpisů proti praní špinavých peněz (AML ), Poznej svého zákazníka (KYC) a Proti financování terorismu (CTF) .

Na Bitfinexu jsou k dispozici čtyři úrovně:

 • Základní;
 • Basic Plus;
 • Středně pokročilí;
 • Plný

Porovnání úrovní ověření Bitfinex

Basic plus Středně pokročilí Plný
Obchodování a půjčování
Obchodování na burze
Maržové obchodování ¹

✔‎²

OTC obchodování ¹
Obchodování s deriváty ³
Maržové financování ²
Lending Pro ²
Půjčte si Bitfinex ²
Zvyšte polohu ²
Vklady
Krypto převody ¹ ✔⁵
Stablecoinové tokeny ¹
Mezinárodní bankovní převody 
SEPA (OpenPayd) 
On-ramp (happyCOINS)
Kreditní/debetní karty
Mercuryo
Simplex
OWNR wallet
Výběry
Krypto převody ¹
Stablecoinové tokeny ¹
Mezinárodní bankovní převody 
SEPA (OpenPayd) 
Další funkce
Bitfinex Pulse
Multiplikátory v affiliate programu
Účast v soutěžích⁴
Bitrefill
Stakingové odměny
Bitfinex Pay
Slevy pro držitele UNUS SED LEO
 1. Některé tokeny mohou být omezeny na konkrétní jurisdikce; zkontrolujte požadavky pro každý token.
 2. Pro přístup k Margin Trading, Margin Funding, Lending Pro, Bitfinex Borrow a Zvýšení pozice je vyžadováno průběžné ověření.
 3. Omezení uplatňovaná v některých jurisdikcích.
 4. Omezení platná v některých jurisdikcích.
 5. Vzhledem k tomu, že čas je při obchodování kritickou složkou, uživatelé účtů střední a vyšší úrovně mohou využívat méně potvrzení při vkládání kryptoměn.
 6. Bitfinex podporuje fiat měny, jako je USD/EUR/GBP/JPY/CNH/TRY. Minimální částka vkladu a výběru prostřednictvím mezinárodního bankovního převodu (manuální převod) ve fiat měně je 10 000 USD/EUR/GBP, 1 000 000 JPY, 75 000 CNH a 10 000 TRY. Pro transakce v eurech nebo librách pomocí služeb OpenPayd  neexistuje žádná minimální ani maximální částka vkladu a minimální částka výběru je 25 EUR / 25 GBP s poplatkem za převod 0,50 EUR / 0,50 GBP za transakci.
 7. Důležité: Pokud pro převod v eurech nebo librách používáte u poskytovatele služeb OpenPayd, musíte svůj účet ověřit pouze na středně pokročilé úrovni nebo vyšší.
 8. To platí pro pozastavení výběru spuštěné po provedení konkrétních změn.

Jak upgradovat úroveň ověření na Bitfinex

Na stránce Ověření můžete snadno upgradovat ověření účtu tak, že nahrajete informace na základě vaší úrovně  ověření, které chcete dosáhnout.

Chcete-li upgradovat na úroveň ověření Basic Plus, nahrajte:

 • Oficiální průkaz totožnosti s fotografií;
 • Biometrická fotografie (selfie);
 • Telefonní číslo;
 • Adresa bydliště.

Chcete-li upgradovat na středně pokročilou úroveň ověření , musíte nahrát:

 • Všechny informace v Basic Plus Verification Level;
 • Druhá oficiální fotografie;
 • Důkaz adresy;
 • Finanční dotazník;
 • Prohlášení KYC.

Chcete-li upgradovat na úroveň úplného ověřen , musíte nahrát:

 • Všechny informace na úrovni středně pokročilého ověření a:
 • Výpis z bankovního účtu.

Bitfinex: Poskytnuté služby

Půjčky a staking

Půjčovací a stakingové služby nabízené společností Bitfinex umožňují uživatelům snadno půjčovat nebo vkládat své držby kryptoměn. Za tímto účelem se od obchodníků nevyžaduje, aby měli technické znalosti; u Bitfinexu se to dělá automaticky. Má samostatnou P2P platformu nazvanou ‚Bitfinex Borrow‘, která uživatelům umožňuje půjčovat si finanční prostředky od ostatních uživatelů pomocí kryptoměn jako zajištění.

Neexistují žádná omezení ohledně toho, jak dlužníci používají prostředky, které si vypůjčili prostřednictvím Bitfinex Borrow; dobu trvání půjčky a úrokové sazby lze přizpůsobit na základě potřeb dlužníka. Částka, kterou si lze půjčit, však závisí na částce dostupné na účtu obchodníka s celkovým limitem 250 000 USD a na typu použitého zajištění.

Existují specifické požadavky, které je třeba splnit, abyste získali nárok na půjčku, ale na rozdíl od tradičních bank není potřeba kontrola kreditu. Proto je mezi obchodníky velmi oblíbená nejlepší služba půjčování kryptoměn  poskytovaná společností Bitfinex.

Maržové obchodování a maržové financování

Bitfinex nabízí obchodování s marží a půjčování marží; umožňuje svým uživatelům obchodovat s až 10násobným pákovým efektem tím, že využívá financování z trhu P2P maržového financování. Uživatelé mohou sami automaticky zadat příkaz k financování, aby si vypůjčili požadovanou částku za vhodnou sazbu a dobu trvání.

Bitfinex také nabízí financování marží spolu s obchodováním s marží. Maržové financování poskytuje obchodníkům bezpečný způsob, jak získat úroky z fiat měn i digitálních aktiv. Maržové financování poskytuje finanční prostředky obchodníkům, kteří chtějí obchodovat s pákovým efektem. Míru a dobu trvání financování si mohou uživatelé přizpůsobit sami. Funkce ‚Automatické obnovení‘ automaticky obnovuje nabídky po uplynutí jejich platnosti.

Bitfinex: Obchodování s deriváty

Derivát je finanční produkt , jehož hodnota je odvozena od podkladového aktiva.

Obchodování s deriváty umožňuje obchodníkům spekulovat na budoucí cenu aktiva nákupem nebo prodejem derivátových kontraktů, aby získali větší výnos, než kdyby si podkladové aktivum koupili přímo.

Obchodování s deriváty na Bitfinexu je dostupné pouze pro středně pokročilé a ověřené uživatele na vyšší úrovni ve schválených způsobilých jurisdikcích. 

Chcete-li obchodovat s deriváty, musíte mít ve své peněžence derivátů Bitcoin (BTC), Tether USDt Token (USDt) nebo Tether EURt Token (EURt ) .

Jak otevřít krátkou pozici v obchodování s deriváty

1. Nejprve přejděte na stránku Derivatives  a zvolte si pár.

2. Dále ve formuláři objednávky vytvořte příkaz k Derivative Sell uvedením typu objednávkyceny a částky.

Bitfinex recenze 2023

3. Poté přetažením posuvníku nebo zadáním čísla do pole páky vyberte páku, se kterou chcete obchodovat. Pákový efekt určí výši přiděleného kolaterálu.

Maximální pákový efekt pro obchodování s deriváty je až 100x v závislosti na derivátovém páru.

4. Nakonec pro zadání objednávky klikněte na Derrivative Sell .

Jak uzavřít krátkou pozici v obchodování s deriváty

Chcete-li pozici uzavřít, můžete:

 • Použijte tlačítko Close k zahájení příkazu k nákupu tržního derivátu, který povede k uzavření krátké pozice; nebo
 • Zadejte Derivative Buy order za stejné množství BTC, jako je vaše krátká pozice.

Jak otevřít dlouhou pozici na obchodování s deriváty

Chcete-li otevřít dlouhou pozici s pákovým efektem, postupujte podle stejných kroků výše, ale tentokrát zvolte Derivative Buy.

Jak uzavřít dlouhou pozici v obchodování s deriváty

Chcete-li svou pozici uzavřít, můžete:

 • Použijte tlačítko Close ke spuštění příkazu k prodeji tržního derivátu, který uzavře vaši dlouhou pozici; nebo
 • Můžete zadat příkaz k prodeji derivátu ve stejné výši BTC, jako je vaše dlouhá pozice.

Jak přesunout prostředky do peněženky derivátů

Abyste mohli obchodovat s deriváty, budete muset ve své peněžence s deriváty držet tokeny Tether USDt, Tether EURt nebo Bitcoiny .

Existují dva způsoby, jak můžete své Bitcoiny, Tether USDt a/nebo Tether EURt tokeny přesunout z vaší maržové, burzovní a/nebo finanční peněženky do vaší peněženky s deriváty:

 • Rychlý převod
 • Widget zůstatků

Rychlý převod

1. Přejděte na stránku Wallets.

2. Najděte nástroj Quick Transfer dostupný v horní části.

Rychlý převod vám umožňuje převádět prostředky z jedné z vašich peněženek do druhé.

3. Vyberte AmountCurrency (BTC, USDt nebo EURt) a From penženku, ve které jsou uloženy prostředky, které chcete převést, a poté vyberte Derivatives v políčku To.

Bitfinex recenze 2023

4. Klikněte na Transfer a nyní se vaše prostředky objeví ve vaší peněžence s deriváty, které jsou k dispozici pro obchodování!

Widget zůstatků

Widget zůstatků lze nalézt na vaší hlavní obchodní stránce a zobrazuje všechny zůstatky na vašich účtech.

1. Chcete-li přesunout prostředky do peněženky s deriváty, klepněte na USDt ( EURt nebo BTC ).

Bitfinex recenze 2023

2. Nyní uvidíte několik dostupných možností a pro pokračování byste měli vybrat Transfer USDt (EURt nebo BTC).

Bitfinex recenze 2023

3. Vyberte peněženku, ve které jsou uloženy vaše prostředky v USDt EURt nebo BTC ), a ze které chcete prostředky převádět. V tomto příkladu je to výměnná peněženka.

Poté vyberte cílovou peněženku, do které budou vaše prostředky směřovat – derivatives.

Bitfinex recenze 2023

4. Nakonec budete muset potvrdit částku a kliknutím na Transfer dokončete přesun.

Bitfinex recenze 2023

5. Vaše prostředky se nyní objeví ve vaší peněžence s deriváty, která je k dispozici pro obchodování.

Bitfinex: OTC trading

Obchodníci, kteří chtějí obchodovat velké množství (řekněme více než 100 000 USD) v kryptoměnách soukromě, je k dispozici služba OTC tradinge.

Jak používat Bitfinex OTC

1. Chcete-li používat OTC, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu Bitfinex.

2. Poté si vytvořte OTC přezdívku, aby vás ostatní obchodníci mohli najít. Chcete-li to provést, přejděte na Account > Account Info > OTC Nickname.

Bitfinex recenze 2023

3. Dále najděte možnost OTC na horní navigační liště nebo klikněte sem.

4. Uvidíte dvě možnosti použití OTC.

Získejte okamžitý přístup k likviditě prostřednictvím OTC

To bude vyžadovat, abyste poskytli následující informace:

 • Jaká bude podle vás průměrná velikost obchodu?

Důležité: Minimální OTC obchod mezi uživateli je ekvivalent 50 USD, zatímco minimum pro likviditu prostřednictvím OTC je ekvivalent 100 000 USD.

 • Jaký očekáváte váš průměrný týdenní objem OTC obchodů?
 • Jaké měny vás zajímají o obchodování? Uveďte  v pořadí podle důležitosti.
 • Jaké jsou vaše obchodní hodiny?
 • Je váš účet Bitfinex ověřen (střední úroveň nebo vyšší)? Pokud ano, máte osobní nebo firemní účet?
 • Máte protistrany pro OTC obchody, nebo budete hledat likviditu přes náš stůl?
 • Máte v úmyslu vybrat fiat nebo kryptoměny?

Obchodujte přímo s jiným uživatelem Bitfinexu

Chcete-li obchodovat přímo s jiným uživatelem Bitfinexu, musíte znát jeho OTC přezdívku a zahájit OTC obchod.

1. Nejprve vytvořte OTC obchod a zadejte OTC přezdívku protistrany, se kterou zahajujete obchod.

Bitfinex recenze 2023

2. Poté vyberte Trading Pair a podrobnosti o vašem obchodu, jako je částka a cena.

Bitfinex recenze 2023

 

3. Klikněte na Request Trade a budete vyzváni k zadání vašeho 2FA.

4. Protistraně bude zaslána vaše žádost e-mailem a bude ji muset přijmout, aby mohl obchod dokončit. Nevyřízené obchody se objeví na vaší OTC stránce v části Active OTC orders.

Můžete také vybrat možnost Datum TIF níže a zadat časový limit, po který chcete, aby příkaz zůstal otevřený. Pokud protistrana neodpoví do stanovené doby, obchod bude automaticky zrušen a již se nebude zobrazovat ve vašich Active OTC orders.

Poznámky:

 • Cenové rozpětí nemůže být vyšší než 10,0 % aktuální tržní ceny, jinak se objeví chybové hlášení a obchod bude zrušen;
 • OTC poplatek je 0,1 % pro kupujícího i prodávajícího;
 • OTC obchody se dokončují pomocí prostředků ve vaší peněžence ;
 • Velikost objednávky musí být minimálně 50 USD v ekvivalentu. Celkovou hodnotu USD uvidíte v souhrnném poli níže.

Bitfinex recenze 2023

Zákaznická podpora

Tým zákaznické podpory je k dispozici 24/7, ale pouze prostřednictvím e-mailu, což je vážná nevýhoda pro obchodníky obchodující na platformě Bitfinex. Protože je však e-mail jediným kontaktním místem burzy s jejími klienty, zajišťuje, aby obchodníci vyřešili své problémy maximálně do 12 hodin od vznesení dotazu.

Existuje samostatný kanál Telegram, kde tým administrátorů odpovídá na obecné otázky týkající se dodržování předpisů. Jakékoli dotazy týkající se účtu však musí být vzneseny prostřednictvím oficiálního systému tiketů podpory v rámci burzy, aby se předešlo problémům se zabezpečením. Bitfinex nezpracovává soukromé zprávy, a proto by obchodníci neměli svá hesla sdílet s kýmkoli, kdo o to požádá.

Závěr

Bitfinex je tedy jednou z nejlepších kryptoměnových burz na světě s obsáhlým seznamem podporovaných coinů, který obchodníkům umožňuje nakupovat nebo prodávat jejich preferované kryptoměny. Je to především platforma pro pokročilé obchodníky, kteří umí používat špičkové nástroje pro tvorbu grafů s výrazně vysokými objemy likvidity. Pro nováčky nemusí být Bitfinex tím správným místem, se kterým začít.

Decentraland recenze, návod 2023

Marketa Tesarkova

Napsat komentář