Axie Infinity přináší zásadní změny do tokenomiky SLP

3 min read

Populární blockchainová hra Axie Infinity oznámila velké aktualizace  ohledně svého herního tokenu, Smooth Love Potion (SLP).

Celková nabídka SLP je nyní omezena na 44 miliard s cílem 2% deflace. Byl zřízen fond zpětného odkupu a stability, aby se zachovala hodnota tokenu nákupem SLP, když jeho hodnota klesá, a jeho prodejem, když stoupá.

Axie Infinity přináší zásadní změny do tokenomiky SLP

Axie Infinity: SLP získává Supply Cap

Celková nabídka SLP je nyní omezena na 44 miliard. Současná nabídka se pohybuje kolem 41,4 miliardy. Tento supply cap má kontrolovat zásobu SLP a zabránit inflaci.

Fond zpětného odkupu a stability

Za každých 10 spálených SLP (spotřebovaných ve hře) budou vygenerovány 2 SLP a přidány do nového fondu. Tento fond začíná na 60 000 USDC od Axie Infinity. Jeho cílem je udržet stálou hodnotu zpětným odkupem SLP, pokud jeho hodnota klesne, nebo jeho prodejem, pokud příliš stoupne.

2% cíl deflace

Na rozdíl od typických měn, které usilují o 2% inflaci, bude SLP cílit na 2% deflaci. V plánu je, že hodnota SLP se časem mírně zvýší. Tento přístup má vytvořit konzistentní poptávku po tokenu a vyvážit jeho dostupnost.

SLP v Axie Infinity

Všimněte si, že SLP je mízou Axie Infinity. Používá se pro chov Axies, herních NFT postav. Nabídka a hodnota tohoto tokenu přímo ovlivňují ekonomiku hry. SLP urychluje líhnutí vajíček Axie a je rozhodující pro jejich populační růst.

Implementace nové politiky

Sky Mavis bude každý měsíc kontrolovat míru inflace SLP. Pokud bude příliš vysoká, použijí tokeny USDC nákupu tokenů SLP. Pokud bude nižší, než se očekávalo, prodají nějaké SLP. Tým upraví své akce na základě zpětné vazby od trhu a hráčů.

Celkově tyto změny mají za cíl stabilizovat hodnotu SLP a učinit ekonomiku hry udržitelnější. Tým se zavázal upravit tyto zásady na základě údajů a příspěvků komunity.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář