Austrálie ruší burzovní licenci Binance

2 min read

Binance zažívá těžké časy. Kryptoburza utrpěla neúspěch v Austrálii poté, co americká komise pro komoditní futures (CFTC) podala žalobu na generálního ředitele Changpenga Zhaa. Australský regulátor ASIC požádal o odebrání licence na deriváty pro největší obchodní kryptoměnovou platformu na světě. Vyplývá to z odpovídající tiskové zprávy. Obchodování s deriváty bude ukončeno 21. dubna. Spotové obchodování není ovlivněno.

Konkrétní důvody pro odebrání licence zůstávají bez komentáře. Dopis však odhaluje, že ASIC dříve provedla „cílenou kontrolu“ operací Binance v Austrálii, včetně klasifikace maloobchodních a velkoobchodních zákazníků.

Konkrétní členění je v Austrálii důležité, protože retailoví klienti mají obvykle více práv na ochranu spotřebitele než institucionální obchodníci. Případná opomenutí ze strany Binance mohla nakonec vést ke zrušení licence. Binance však zůstane členem Australského úřadu pro finanční stížnosti (AFCA) až do 8. dubna 2024. Orgán pro řešení sporů podporuje zákazníky s problémy s poskytovateli finančních služeb.

Obchodování s deriváty Binance také způsobuje potíže po celém světě

Problémy kolem obchodování s deriváty sužují Binance již delší dobu. V roce 2021 několik regulátorů omezilo služby kryptoburzy, včetně britské FCA, japonské FSA a Ontarijské komise pro cenné papíry (OSC). Téměř měsíc po vlně zákazů musela Binance ukončit službu futures a derivátů také v Německu, Itálii a Nizozemsku.

Roman

Napsat komentář