Unstoppable Domains: návod

3 min read

Služba Unstoppable Domains je známá tím, že umožňuje správu webové stránky přímo z krypto peněženky, díky čemuž je odolná vůči cenzuře a snadno přenosná z hlediska vlastnictví, což lze provést prostřednictvím jednoduché transakce.

Zvláštností této služby je, že si kdokoli může koupit doménu s příponou .zil nebo .crypto a poté bez omezení, a tedy bez jakékoli cenzury, nahrát veškerý preferovaný obsah. Jak je vidět z rozšíření .zil, ke správě peněženky používají blockchain Zilliqa, ale to není překážkou pro ostatní kryptoměny a později uvidíme proč.

V tomto návodu uvidíme, jak vytvořit a spravovat stránku prostřednictvím Unstoppable Domains. Před zahájením celé procedury jsou zapotřebí některé nástroje:

  • peněženka Zilliqa a související soubor .JSON peněženky, který lze vytvořit prostřednictvím tohoto webu;
  • Prostředky na nákup domény od těch, které jsou k dispozici, minimálně 10 USD;
  • Rozšíření prohlížeče Unstoppable Domains, které je k dispozici zde.

První krok spočívá v registraci na webu Zillet, následném kliknutí na „Získat novou doménu“ v nabídce vlevo a zadání požadované domény (některé jsou prémiové a jiné chráněné).

Cena domény se liší podle poptávky. Nakonec k dokončení nákupu bude nutné přejít do sekce „My Domains“ a přidat adresu nahráním souboru .JSON dříve vytvořeného v peněžence.

Unstoppable Domains: návod

Jakmile je tento postup dokončen, bude možné zvolit typ rozšíření, ke kterému je naše doména připojena, a poté kliknout na „Manage“, aby bylo možné spravovat její podrobnosti a také přidat několik připojených adres (více než 50 kryptoměn) do domény a tak mít možnost přijímat prostředky z více než 14 peněženek (Trust Wallet nebo MyEtherWallet).

Je důležité poznamenat, že je také možné vytvořit e-mailovou adresu a prodat doménu.

Unstoppable Domains: návod

Transfer domény vyžaduje pouhé zadání adresy příjemce. Pro přidání obsahu na web existují přednastavené šablony.

Unstoppable Domains: návod

Po nahrání obsahu budou změny uloženy a konečný výsledek lze zobrazit jednoduše zadáním domény s příponou .zil nebo .crypto do adresního řádku. K tomu bude nutné nainstalovat rozšíření: například tento timdraper.crypto je oficiální stránka Tim Draper.

Potenciál Unstoppable Domains je nekonečný a poskytuje uživatelům úplnou kontrolu nad daty, která zadávají.

Roman

Napsat komentář