Proč by mohly být studie o lidech, kteří vlastní Bitcoin nepřesné

5 min read

Analýza vlastníků Bitcoinu a jiných kryptoměn se zaměřuje na aktivity na každé krypto platformě, aby je bylo možné rozdělit podle zemí.

I když je nesmírně obtížné, ne-li nemožné, určit, ze kterých zemí a do kterých zemí se transakce provádějí, měřením objemů a aktivit na kryptoburzách a jejich rozdělením podle zemí, je možné geograficky odhadnout různé aktivity.

Podle Chainalysis ze 154 analyzovaných zemí dosáhlo nulové hodnoty pouze 12 zemí.

Prvních 10 zemí s nejvyšším skóre v globálním indexu přijetí kryptoměny bylo:

  • Ukrajina
  • Rusko
  • Venezuela
  • Čína
  • Keňa
  • USA
  • Jižní Afrika
  • Nigérie
  • Kolumbie
  • Vietnam

Například ve Venezuele se BTC používají jako ochrana proti hospodářským otřesům, stejně jako v jiných rozvojových zemích. V těchto případech je rozhodující existence P2P platforem pro nákup a prodej BTC.

Další studie o lidech, kteří vlastní Bitcoin

Podle studie Gemini přibližně 14% americké populace vlastní kryptoměny, nebo přibližně 21,2 milionu Američanů, z nichž 84% vlastní Bitcoin v průměru za 8 512 USD, zatímco 27% vlastní ETH v průměru za 10 022 USD.

Pokud se podíváme na souhrnný průzkum Bank of Canada, vlastnictví kryptoměny mezi studenty středních škol pokleslo z 3,7% na 2,3%, zatímco u kanadských studentů vysokých škol vzrostlo z 6,7% na 9,1%.

Kryptoměny vlastnilo 7,3% Kanaďanů s nízkou úrovní gramotnosti, zatímco do kryptoměn investovalo pouze 4,1% těch s vysokou úrovní finanční gramotnosti. Závěrem by bylo, že lidé s více finančními znalostmi o BTC vědí, ale méně jej přijímají.

Další studie, kterou provedli společnosti Panos, GA a Karkkainen, rovněž naznačuje, že finančně gramotní lidé jsou méně ochotni nakupovat Bitcoin a mohou být v budoucnu.

Další studie provedená společností Copper.Co zjistila, že většina majitelů kryptoměn jsou dlouhodobí investoři, zejména do Bitcoinu. Podle jejich výpočtů patří 56% všech stávajících BTC dlouhodobým investorům, zatímco 18% bylo ztraceno, 15% patří obchodníkům a zbytek je ještě třeba vytvořit.

Proč by mohly být studie o lidech, kteří vlastní Bitcoin nepřesné

Podle průzkumu Helmuta Stixe jsou úmysly vlastnictví a nákupu silně spojeny s očekáváním návratnosti těchto investic a také korelují s nedůvěrou v tradiční bankovní instituce.

Majitelé Bitcoinu jsou navíc tolerantnější vůči riziku a nezohledňují krátkodobou volatilitu.

Vlastnictví akcie vs kryptoměny v rozvinutých ekonomikách

Přestože pojem kryptoměna je slyšet více než kdy jindy, výzkum ukázal, že má před sebou ještě dlouhou cestu ke srovnávání s tradičnějšími formami investování, jako jsou akcie. Zde je srovnání ve vyspělých ekonomikách.

Proč by mohly být studie o lidech, kteří vlastní Bitcoin nepřesné

Výzkum ukázal, že za poslední dvě desetiletí vlastnictví akcií v USA pokleslo. A jak je to v Kanadě?

Graph of ownership of stocks vs cryptos in canada

A nakonec srovnání ve Velké Británii.

Graph of ownership of stocks vs cryptos in the UK

Stručně řečeno, spekulace jsou jedním z nejdůležitějších faktorů, které lidi přesvědčují k získání a držení kryptoměn. V méně rozvinutých zemích však hrají roli i další faktory, jako je strach z ekonomické nestability a rostoucí míry inflace.

Bojí se držitelé kryptoměn přiznat k vlastnictví?

To je otázka, která mi přijde na mysl po prohlédnutí statistik v těchto studiích a jejich porovnání s rostoucím množstvím krypto peněženek. Počet těchto krypto peněženek generovaných každý rok a objem obchodovaných / držených částek se rychle zvýšil. Existuje slavný citát Benjamina Franklina, který zní: „V tomto světě není nic jistého kromě smrti a daní.“ Několik investorů do kryptoměny by si to však mohlo vyložit jinak.

Pokud to není zveřejněno burzami, společnostmi a jinými třetími stranami, daňové úřady nemusí být schopny sledovat kryptoměnové výnosy nebo transakce.

Při pohledu na data je vidět, že hodně mladé populace si oblíbilo kryptoměny a můžeme očekávat, že všichni budou znát normy daňových úřadů. Tito mladí dospělí a teenageři se mohli rozhodnout, že nebudou hlásit své kryptoměny, aby tento zdlouhavý proces přeskočili. Totéž by mohlo platit pro dospělé, kteří chtějí jen ušetřit více, a dělají to tím, že nehlásí své kryptoměny.

Rovněž se zjistilo, že lidé nejsou ochotni tyto výdělky prozradit, zejména u starší populace, protože se bojí hackerů a ztráty všech svých peněz.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Roman
Sdílejte

Napsat komentář