Předseda SEC Gary Gensler uvedl, že zahájení obchodování spotových ethereum ETF očekává letos v létě

3 min read

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) Gary Gensler očekává, že spotové ethereum ETF budou schváleny někdy letos v létě. Řekl to ve čtvrtek ráno před rozpočtovým výborem Senátu. Na dotaz senátora Billa Hagertyho (R-TN), kdy budou schváleny spotové ethereum ETF, Gensler uvedl, že by k tomu mohlo dojít někdy letos v létě.

Předseda SEC Gary Gensler uvedl, že zahájení obchodování spotových ethereum ETF očekává letos v létě

Předseda SEC Gary Gensler slibuje schválení spotových ethereum ETF letos v létě

Zatímco předseda SEC poznamenal, že „jednotliví emitenti stále procházejí registračním procesem“ a tvrdil, že celkový schvalovací proces pro spotové ethereum ETF probíhá „hladce“.

Gensler však vyjádřil obavy ohledně stanovení přesného data pro schválení dlouho očekávaných ETF s tím, že prohlášení o registraci každého žadatele „musí obsahovat správné informace“, než vstoupí v platnost. „V SEC máme jasná providla pro zveřejňování pravidelných finančních a provozních informací a řekl bych, že kryptoprůmysl tento systém do značné míry ignoruje a neřídí se jím,“ pokračoval.

Gensler odsuzuje „nedodržování“ předpisů v kryptosektoru

Žadatelé v současné době čekají na rozhodnutí o svých formulářích S-1. Základní registrační formulář je poslední požadovaný před schválením od federálních regulátorů, po schválení formuláře 19b-4 spotových ETF  23. května. „Bude zajímavé vidět změny v další várce upravených S-1.,“ napsal specialista na ETF Nate Geraci na X. „Už nemůže zbývat tolik práce.“

Předseda SEC Gary Gensler uvedl, že zahájení obchodování spotových ethereum ETF očekává letos v létě

Předseda SEC Gensler říká, že předpokládá, že ETF S-1 budou pravděpodobně schváleny do konce léta…Takže to může být kdykoli.

Gensler, dlouho známý svým tvrdým přístupem k regulaci digitálních aktiv, neudělal nic neočekávaného, když svědčil před senátním výborem o federálním rozpočtu své agentury. „Toto je odvětví, které v současnosti neslouží veřejnosti moc dobře,“ řekl o kryptoprůmyslu. Předseda SEC kritizoval zejména rozsáhlé mísení finančních aktivit burz napříč sektorem digitálních aktiv, což je v rozporu se zájmy zákazníků.

„To, co se stalo na FTX, je velmi běžné, ale vůbec ne jedinečné,“ pokračoval Gensler. „Stalo se to na mnoha místech. Dochází k tomuto mixu se zprostředkovateli, kteří se prezentují jako burzy, ale dělají celou řadu dalších věcí a upřednostňují své zájmy nad zájmy svých zákazníků.“ Bez ohledu na to, náhled na tento sektor ze strany regulátora dosud nezabránila produktům obchodovaným na burze založených na kryptoměnách, aby prošly schvalovacím procesem federální agentury.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář