F2P PvP hra Rebel Bots: Epic War je nyní dostupná pro zařízení Android a iOS

6 min read

Rebel Bots: Epic War je volně hratelná strategická hra, ve které se hráči zapojují do taktické hry 1v1, umisťují různé jednotky ze svého balíčku na bojiště, zatímco ovládají a brání svého velitele, přičemž zápas končí, když je jeden z velitelů poražen.

F2P PvP hra Rebel Bots: Epic War je nyní dostupná pro zařízení Android a iOS
F2P hra Rebel Bots: Epic War je nyní dostupná pro Android a iOS

Blockchainové herní studio Xoilium oznámilo, že jejich druhá Web3 hra, Rebel Bots: Epic War, je nyní oficiálně dostupná na mobilních zařízeních pro Android a iOS prostřednictvím Obchodu Play a App Store.

Co je Rebel Bots: Epic War?

Rebel Bots: Epic War je zdarma hratelná RTS zaměřená na PvP s taktickou hratelností podobnou Clash Royale.

V každém zápase 1v1 jsou oba hráči opevněni 2 postranními věžemi a vzájemně útočí na velitelskou jednotku. Tohoto velitele lze ovládat a posílat do útoku na soupeřovy jednotky a budovy. Pokud však ztratíte velitele, prohrajete zápas.

Vítězství v zápase je odměněno bezplatnou truhlou s kořistí (lootbox), kterou můžete odemknout na obrazovce hlavního menu. Existují různé typy truhel a odemknutí každé trvá určitou dobu a může obsahovat standardní herní měnu GOLD, spolu s různými kartami. Karty lze upgradovat na vyšší úrovně, čímž se zvýší některé jejich statistiky, jako jsou životy, poškození za sekundu a další. Vylepšení vyžaduje použití určitého počtu Gold, přičemž čím více je potřeba, tím vyšší je dotyčná úroveň.

Jednotky

F2P PvP hra Rebel Bots: Epic War je nyní dostupná pro zařízení Android a iOS

Postupem času odemknete různé karty jednotek, které můžete umístit do svého bojového balíčku. Hráči mohou v době psaní odemknout celkem 55 karet, zatímco balíček může obsahovat celkem 8 karet, což nezapočítává velitele. Během zápasu můžete mít v ruce 4 karty současně, přičemž každá má určitou, řekněme, manu nebo energii, přičemž zdroj se časem obnovuje.

Můžete také odemknout různé velitele rozdělené na roboty a lidi, ale také rozdělené do různých tříd, přičemž každý velitel má svou vlastní speciální schopnost, kterou lze takticky využít v náročných strategických bitvách. Když „odemknete“ nového velitele, musíte platit Gems, abyste postavu plně odemkli a umožnili ji použít ve hře.

Jednotky jsou kategorizovány podle vzácnosti a typu. Konkrétně můžete odemknout pozemní jednotky, letecké jednotky, obranné karty (jako jsou bunkry) a karty podpory (např. nálet). To znamená, že některé jednotky a velitelé nemohou například útočit na vzdušné jednotky. Pokud hrajete v PvP módu, můžete se posouvat nahoru a odemykat nové arény, aby se zápasy také vizuálně odlišovaly. Hodnosti určují, které nové karty a velitele můžete odemknout.

Gems, Rebel Coins a Battle Pass

Jak je tomu u mobilních her, Gems jsou prémiovou měnou hry, kterou lze zakoupit prostřednictvím nákupů v aplikaci. Abyste je získali zdarma, vypadá to, že budete muset projít denním bonusovým přihlašovacím systémem hry, abyste nakonec dosáhli jednoho z těch dnů, které udělují GEMS. Lze je také získat postupem přes bezplatný Battle Pass.

Rebel Coins je další herní měna, kterou ale nelze koupit. Lze je získat z prize poolů přidělených k turnajům a ligovým sezónám a použít k nákupu skinů věží, které jim dodají stylový vzhled. I když nejsou uvedeny žádné oficiální podrobnosti, vzhledem ke způsobu distribuce není přitažené za vlasy předpokládat, že tým nakonec dá hráčům možnost v budoucnu přeměnit Rebel Coins na on-chain tokeny, buď jako stejný token nebo nějaký jiný, například token RBLS použitý pro první hru studia, Xoil Wars.

Battle Pass se skládá z bezplatné a prémiové úrovně, přičemž ta se odemyká placením Gems. V každém případě hráči postupují těmito úrovněmi plněním různých standardních, týdenních a velitelských misí, které mohou sahat od vylepšení 3 karet a zabití 500 jednotek pěchoty až po použití Gems k předčasnému otevření truhly a vyhrání 5 bitev s konkrétním velitelem. V současné době získáte prémiový Battle Pass za 500 Gems.

Turnaje a ligy

F2P PvP hra Rebel Bots: Epic War je nyní dostupná pro zařízení Android a iOS

Kromě standardního hraní se můžete také zúčastnit denních turnajů a sezónních lig založených na žebříčku. V době psaní je aktuální ligová sezóna Hero League pro sezónu 24, která obsahuje prize pool 5000 Rebel Coins pro 10 nejlepších hráčů. Abyste měli nárok na tento prize pool a potenciálně další odměny, jako Gems, potřebujete aktivní Premium Battle Pass. Denní turnaje vyzývají hráče, aby se dostali na vrchol žebříčku provedením určitého úkolu, jako je zničení nejvyššího počtu tankových jednotek. Tyto soutěže také přicházejí s prize poolem Rebel Coins plus Gold a kromě umístění v top 4 je zde také potřeba aktivní Premium Battle Pass.

Sociální funkce: Přátelé a klany

Pokud jde o sociální funkce, hráči mohou zvát a přidat přátele a také založit klany a připojit se k nim. Za pozvání přátel, kteří dokončí tutoriál, dostanete odměnu v Gems, Gold a loot box. Kdokoli z vašeho seznamu přátel může být vyzván k přátelskému zápasu, což je skvělý způsob, jak se pobavit a vyzkoušet různé balíčky a strategie. Jakmile dosáhnete úrovně 6, můžete si založit svůj vlastní klan nebo se místo toho připojit k jakémukoli veřejnému. Každý klan má svůj vlastní chat, do kterého lze posílat zprávy a emoce specifické pro hru, a můžete členům nabídnout přátelský souboj výběrem bojiště a typu zápasu. Ačkoli je v současné době k dispozici pouze 1v1, vypadá to, že vývojáři plánují v budoucnu přidat 2v2.

LiteBringer: Návod a tipy

Roman

Napsat komentář