Americký daňový úřad chce „hackovat“ krypto peněženky, může to mít nebezpečné důsledky

3 min read

Americký IRS by chtěl nějak „hacknout“ hardwarové krypto peněženky. I když se termín „hack“ může z technického hlediska zdát přehnaný, dává dobrý přehled o skutečném pokusu o vniknutí, který má na mysli americká daňová agentura.

Ve skutečnosti IRS nedávno vypracovalo dokument výslovně nazvaný „Vývoj technik exploitů proti krypto peněženkám“ pro Kriminální vyšetřování (CI), donucovací složku Internal Revenue Service (IRS).

Tento dokument uvádí, že jednotka Digital Forensics (DFU) IRS-CI pravidelně naráží na kryptoměny, které jsou předmětem zabavení a konfiskace. Jde o to získat přístup do hardwarových peněženek, kde jsou uloženy. Pokud vlastník peněženky klíče dobrovolně neposkytne nebo pokud klíče nenájde donucovací orgán, nezbývá DFU jinou možnost, než se pokusit peněženku „hacknout“.

IRS se výslovně pokouší „identifikovat nové metody pro získání přístupu do kryptoměnových peněženek s cílem najít konzistentní a opakovatelné techniky využití proti danému zařízení“. Za tímto účelem hledá dodavatele, kterým může tento úkol svěřit.

Dokument rovněž uvádí:

„Decentralizace a anonymita poskytované kryptoměnami podpořila prostředí pro ukládání a výměnu něčeho hodnotného, ​​mimo tradiční dosah donucovacích a regulačních organizací – v zabavených krypto peněženkách jsou miliony, možná dokonce miliardy dolarů.“

Jak obchodovat tokenizované akcie na Binance?

Co by se stalo, kdyby docházelo k hackování hardwarových krypto peněženek

Je zřejmé, že se jedná o iniciativy spojené s narušováním jednotlivých zařízení, která jsou již v rukou donucovacích orgánů, protože se jich zmocnily soudní cestou, ale jakmile budou tyto techniky nalezeny, lze je použít na jakémkoli takovém zařízení.

Stojí za zmínku, že kdyby se takové techniky skutečně našly, úroveň zabezpečení hardwarových peněženek by se drasticky snížila. Konkrétně se hardwarové peněženky používají k bezpečnému ukládání soukromých klíčů, které nejsou uloženy nikde jinde než v zařízení. Pokud by tedy existoval způsob přístupu k těmto soukromým klíčům, hardwarové peněženky by se ve skutečnosti staly nezabezpečenými zařízeními, protože kdokoli, kdo by je dostal do ruky, by mohl mít přístup ke všem prostředkům uloženým na veřejných adresách přidružených k těmto soukromým klíčům.

Totéž však platí pro softwarové peněženky, jediný rozdíl spočívá v tom, že nejsou založeny na vyhrazeném hardwaru.

Roman
Sdílejte

Napsat komentář