Cardano analýza – ADA stojí před směrovým rozhodnutím

5 min read

Cardano v polovině února jednoznačně selhalo kvůli silné křížové rezistenci horizontálního odporu a klouzavému průměru za posledních 200 dní (EMA200) (modrá). Od tohoto obratu trendu nebyli býci schopni stabilizovat kurz ADA. Cardano kleslo zpět pod EMA50 (oranžová) a také se nedávno vzdalo supertrendu na 0,34 USD.

Cena ADA se aktuálně opět obchoduje na spodním okraji oblasti oranžové podpory kolem 0,32 USD. Pokud dojde k trvalému poklesu pod minimem z předchozího týdne, mělo by se plánovat rozšíření korekce směrem k 0,29 USD. Pouze opětovné dobytí 0,37 USD by obraz grafu znovu rozjasnilo. Směrové rozhodnutí lze očekávat již v následujících dvou obchodních dnech.

Dnes ve středu odpoledne, Předseda Fedu Jerome Powell bude opět odpovídat na otázky amerického Senátu a Kongresu ohledně současné měnové politiky americké centrální banky. Očekávaný nárůst volatility pravděpodobně ovlivní i kryptotrh.

Cardano analýza – ADA stojí před směrovým rozhodnutím
Analýza ADA/USDT

Cardano: Býčí cenové cíle na několik příštích týdnů

Býčí cenové cíle: 0,34 USD, 0,37 USD, 0,41 USD, 0,43 USD/0,44 USD, 0,47 USD, 0,50 USD/0,52 USD, 0,55 USD, 0,59 USD

Býci se poslední dva týdny obchodování dívali jiným směrem. Prvním paprskem naděje by bylo znovuzískání 0,34 USD. Poté Cardano pravděpodobně prodlouží své zotavení na 0,37 USD. Tato úroveň odporu musí být dynamicky znovu zachycena stranou kupujícího.

Prolomení nad křížovým odporem supertrendu a horizontální čárou odporu na 0,37 USD by pak mělo dát Cardanu nový impuls. Jako první cíl přichází na řadu fialová linie odporu kolem 0,41 USD. V současné době zde běží také EMA200. Pokud bude tato cenová hladina znovu zachycena, Cardano by se měl zaměřit na oblast červené rezistence. Kurz ADA zde naposledy propadl 15. února 2023.

Pokud se kupující straně podaří prolomit tento odpor s rostoucím objemem obchodů, býčí zlom ve struktuře trhu nabere na síle. Pozornost se poté přesune na Zlatou kapsu na 0,47 USD. Běží zde také 23 Fibonacciho retracement vyšší úrovně. Obnovení této cenové hladiny přináší do středu zájmu investorů prozatímní maximum ze září 2022. Fialová zóna mezi 0,50 a 0,52 USD by měla být vnímána jako střednědobý proinflační cíl.

Pouze v případě, že by se zotavil i celkový trh, by se Cardano mohlo probojovat přes 0,55 USD k poslednímu významnému maximu ze srpna předchozího roku na 0,59 USD. Tuto úroveň kurzu je třeba považovat za maximální úroveň zvýšení.

Cardano: Medvědí cenové cíle na několik příštích týdnů

Medvědí cenové cíle: 0,29 USD, 0,26 USD, 0,24 USD, 0,20 USD, 0,17 USD

Pokud Cardano nenajde dno v oblasti 0,32 USD, mělo by se nejprve naplánovat rozšíření korekce směrem k 0,30 USD. Pokud se cena uuzavře pod touto značkou, dostává se do centra pozornosti úroveň ze začátku roku v oblasti 0,26 USD.

Pokud selže zelená zóna podpory, lze očekávat retest prodejního minima na 0,24 USD. N této cenové úrovni je třeba očekávat býčí protipohyb. Pokud zde však Cardano nedokáže vytvořit udržitelné dvojité dno a cena ADA dynamicky sklouzne pod modrou oblast podpory, obrázek grafu bude ještě horší.

Můžeme pak očekávat další výprodej do šedé zóny mezi 0,20 USD a 0,17 USD. Tato oblast grafu je odvozena z průlomové zóny z prosince 2020. Kromě toho zde aktuálně běží převažující červená sestupná trendová linie. Tato úroveň podpory by měla být prozatím vnímána jako maximální medvědí cenový cíl.

Pohled na ukazatele

Na denní bázi dva indikátory RSI a MACD ukazují aktivní prodejní signály. RSI se však nyní pomalu obchoduje na přeprodaném území na úrovni 35, takže je možný posun k oživení. V týdenním grafu se RSI prozatím nepodařilo získat zpět neutrální zónu mezi 45 a 55 a opět směřuje k jihu. Přestože MACD aktivoval slabý nákupní signál, zhodnocuje se pod nulovou linií. Nový impuls k nákupu by byl generován pouze v případě překročení této linie.

3 nejlepší obchodní indikátory pro začátečníky

Roman

Napsat komentář