Analýza XRP – Podaří se konečně prolomení konečné ceny?

5 min read

Po cenové konsolidaci v první polovině května se cena XRP v současné době směřuje ke svému letošnímu maximu. Kromě pozitivních zpráv, včetně zveřejnění Hinmanových zápisů a tajemné poznámky pod čarou v právním dokumentu, vypadá graf také stále optimističtější. Nedávný pokus vymanit se z cenově limitující červené klesající linie zaznamenal tento týden nárůst ceny XRP na nové měsíční maximum. V týdenním srovnání je Ripple jedním z nejvýkonnějších mezi 100 největšími altcoiny s nárůstem ceny o 12 procent. Pokud se straně kupujících podaří stabilizovat nad 0,48 USD po neúspěšném falešném proražení na konci března, pravděpodobnost pohybu býčího trendu v nadcházejícím období se bude nadále zvyšovat. Zdá se, že skutečnost, že CEO Ripple Brad Garlinghouse očekává včasné rozhodnutí v soudním sporu SEC, podněcuje spekulace o cenách.

Analýza XRP – Podaří se konečně prolomení konečné ceny?
Analýza XRP/USD

XRP: Býčí cenové cíle na několik příštích týdnů

Býčí cenové cíle: 0,51 USD, 0,55 USD, 0,59 USD, 0,65 USD, 0,69 USD, 0,75/0,78 USD, 0,86/0,89 USD, 0,94/1,00 USD

Od prolomení nad úrovní horizontální rezistence na 0,48 USD na začátku týdne cena XRP vyskočila na sever o 10 procent. Pokud Ripple opět neklesne pod linii sestupného trendu a potvrdí svůj průlomový pohyb z předchozích dnů, měl by být naplánován pochod směrem k úrovni make-or-break na 0,55 USD. Pokud býci opět selžou a do konce dne tuto cenovou hladinu překonají, přesune se těžiště k maximu roku kolem Fibonacciho retracementu vyšší úrovně na 0,59 USD.

Pokud zde kupující zasadí osvobozující úder, trendový pohyb by měl získat další dynamiku. Ripple by pak mohl začít s dočasným zastavením na maximu z května 2022 na 0,65 USD až minimálně 0,70 USD. Bylo by myslitelné i přímé zvýšení ceny na střednědobý cíl mezi 0,75 USD a 0,78 USD. V této oblasti by se mělo plánovat první vybírání zisku.

Pokud bude překonána i tato zóna odporu, bude se obraz grafu nadále rozjasňovat. V důsledku toho by cena XRP měla nabrat rychlost směrem ke svým maximům z předchozího roku kolem 0,89 USD. Pokud prolomí tento cíl, lze z technického hlediska očekávat další skok v ceně až do maximální cílové zóny mezi 0,94 USD a 1,00 USD.

Ripple: Medvědí cenové cíle na několik příštích týdnů

Medvědí cenové cíle: 0,48 USD , 0,44 USD, 0,42/0,40 USD, 0,38 USD, 0,35 USD, 0,33 USD, 0,31/0,29 USD

Medvědi tento měsíc dosáhli svého minimálního cíle pouze výprodejem na 0,42 USD. Býci byli nedávno schopni úspěšně odrazit trvalý výprodej pod EMA200 (modrá). Dokud však Ripple nevytvoří vyšší maximum, stále existuje šance, že tábor prodejců pošle cenu XRP na jih v tradičně slabém měsíci červnu. K tomu se musí Ripple nejprve dostat zpět pod oblast podpory na 0,48 USD.

Nicméně, pouze když se cena XRP dostane pod EMA200 a Supertrend na 0,44 USD, šance na obnovený korekční pohyb se zvýší. Pak by došlo ke střednědobému směrovému rozhodnutí v pásmu kolem měsíčního minima 0,42 USD. V důsledku toho Ripple pravděpodobně propadne žlutou oblastí podpory mezi 0,40 USD a 0,38 USD směrem k cenovým minimům z března na 0,36 USD.

Pokud se medvědům podaří prorazit tuto oblast v rámci celkového oslabení trhu v druhé polovině roku, cena XRP prodlouží svůj pohyb dolů přímo do fialové zóny podpory. Aby odvrátili výprodej zpět k ročním minimům, musí býci kontrovat na 0,35 USD. Pokud však dojde k prolomení o 0,33 USD, Ripple pravděpodobně spadne do oblasti kolem svých klíčových 12měsíčních supportů 0,31 až 0,29 USD.

Při pohledu na ukazatele

Oba indikátory RSI a MACD ukazují solidní nákupní signály v denním grafu. Krátkodobě se však RSI jeví jako překoupený, což znamená, že může být zapotřebí další oddech, aby se zvýšil směrem k maximu za rok. Oba indikátory také ukazují stabilní dlouhé signály v týdenním grafu, což dále zvyšuje šanci na rostoucí cenu XRP v následujících týdnech.

On-chain analýza – základy a nejlepší poskytovatelé on-chain dat v roce 2023

 

Glassnode  je přední blockchainová datová a zpravodajská platforma. Nabízejí nejkomplexnější knihovnu on-chain a finančních metrik a poskytují holistický a kontextový pohled na kryptotrhy prostřednictvím srozumitelných a použitelných poznatků.

Data a statistiky poskytované společností  Glassnode  důvěřují přední světoví investoři, hedgeové fondy, banky, správci aktiv a kryptospolečnosti.

Roman

Napsat komentář