Analýza Binance Coin: Propad ceny BNB po nové žalobě SEC

5 min read

Cena Binance Coinu (BNB) padá na jih v důsledku nejnovějších obvinění SEC proti největší  kryptoburze Binance. Cena BNB následně prorazila oblast podpory na 301 USD a mezitím klesla o dobrých 10 procent na 272 USD. Investoři byli zjevně naštvaní, že Komise pro cenné papíry ve své žalobě označila Binance Coin za neregistrovaný cenný papír spolu s více než 60 dalšími kryptoměnami. Je příznačné, že investor otevřel krátkou pozici 20 milionů USD na BNB jen několik hodin před nejnovějšími špatnými zprávami. Insider trading zde nelze vyloučit. Přestože se cena BNB dokázala od března 2023 stabilizovat alespoň v oblasti posledního dna, graf stále vypadá jasně pošramocený. Pokles na minimum z 10. března na 265 amerických dolarech je proto stále pravděpodobnější. Pouze když Binance Coin dokáže udržitelně získat zpět klíčovou značku 301 amerických dolarů, bude eliminováno riziko dalšího poklesu cen.

Analýza Binance Coin: Propad ceny BNB po nové žalobě SEC
Denní graf BNB/USDT

Binance Coin (BNB): Býčí cenové cíle pro nadcházející týdny

Býčí cenové cíle: 290 USD, 301 USD, 314/318 USD, 338 USD/346 USD/ 360 USD, 385 / 398 USD

Po citlivém cenovém propadu na začátku týdne se cena BNB aktuálně stabilizuje nad zónou zelené podpory na 278 USD. I když se cena Binance Coinu může v krátkodobém horizontu nadále zotavovat, první technická překážka grafu již čeká na 290 amerických dolarech. Vzhledem k medvědím zprávám musí kupující v ideálním případě znovu dobýt tyrkysovou zónu přímo, aby mohl znovu zaměřit včerejší demoliční hranu na 301 USD.

V oblasti těsně nad 300 dolary je nyní celý balík odporu. Kromě supertrendu zde lze nalézt i linii klouzavého průměru MA200 (zelená), která působila jako silný support v předchozím měsíci květnu. Odraz ceny směrem na jih se vzhledem k nejistotě na trhu prozatím jeví jako velmi pravděpodobný. Pokud by býci oproti očekávání uspěli, bylo by myslitelné následné oživení směrem k posledním maximům kolem 314 USD.

Cena BNB dokázala na konci dne několikrát překonat tuto značku. Pouze pokud lze udržitelně prolomit modrou rezistentní zónu, bylo by možné uvažovat o novém pohybu směrem nahoru ve směru ročních maxim kolem 70 Fibonacciho retracementu.

Aby se BNB vůbec mohl přiblížit svým maximálním cenovým cílům, musel by se celkový trh udržitelně zotavit. Pouze v případě silného býčího proražení na nová roční maxima by bylo představitelné zvýšení ceny BNB na 78 Fibonacciho retracement na 360 USD a maximální cenové cílové rozpětí, které lze odvodit kolem listopadového maxima na 398 USD.

BNB: Medvědí cenové cíle pro nadcházející týdny

Medvědí cenové cíle: 273 USD, 265 USD, 245/241 USD, 231 / 220 USD, 197/183 USD

Medvědi dosáhli vítězství včerejším výprodejem. Graf Binance Coinu se prozatím obrátil ve prospěch prodávajících. Pravděpodobnost prodloužení korekce směrem k ročnímu minimu 2. ledna se výrazně zvyšuje při opuštění žluté zóny podpory o 265 USD. Strana kupujících musí být přítomna, aby odvrátila výprodej směrem k 245 USD.

Pokud cena BNB klesne zpět do červené zóny podpory, první důležitý cenový cíl na straně prodejce by byl splněn. Krátkodobě by se zde měl Binance Coin stabilizovat. Pokud však v blízké budoucnosti vyjdou najevo další negativní detaily o největší kryptoburze a oslabí i klíčová kryptoměna Bitcoin, zvýší se i pravděpodobnost trvalé korekce u BNB.

Cena Binance Coinu pak pravděpodobně od prosince 2022 klesne do fialové zóny podpory. Zde se pravděpodobně vrátí první kupující a zajistí stabilizaci ceny. Pokud by se však kryptotrh dostal ve druhé polovině roku pod trvalejší tlak, nelze vyloučit korekci na maximální medvědí cílové rozpětí mezi 197 a 183 USD. Tato zóna podpory je odvozena od loňského letního minima.

Při pohledu na ukazatele

RSI je nyní jasně přeprodáno na hodnotě 26 na denní bázi kvůli včerejšímu výprodeji. Indikátor MACD má také čerstvý prodejní signál pod nulovou linií, ale stále je prostor pro pokles. Oba indikátory jsou také v týdenním grafu převráceny, což odpovídá medvědímu scénáři. Pouze když RSI v denním grafu dokáže vygenerovat nový nákupní signál a na týdenní bázi se objeví známky formace dna, přejde Binance Coin zpět do klidnějších vod.

Glassnode  je přední blockchainová datová a zpravodajská platforma. Nabízejí nejkomplexnější knihovnu on-chain a finančních metrik a poskytují holistický a kontextový pohled na kryptotrhy prostřednictvím srozumitelných a použitelných poznatků.

Data a statistiky poskytované společností  Glassnode  důvěřují přední světoví investoři, hedgeové fondy, banky, správci aktiv a kryptospolečnosti.

 

Roman

Napsat komentář