Analýza Graph (GRT) – Hype okolo UI tokenů podněcuje růst

6 min read

V důsledku současného humbuku s umělou inteligencí může také velká většina krypto projektů z tohoto sektoru výrazně narůst na hodnotě. Z tohoto kroku těží i největší projekt UI podle tržní kapitalizace, The Graph (GRT), který za posledních 24 hodin obchodování vyšplhal o 31 procent na sever. Od začátku roku zaznamenal decentralizovaný open source indexovací protokol dokonce nárůst ceny o 230 procentních bodů. Navzdory nedávnému cenovému skoku se cena GRT aktuálně obchoduje za 0,18 USD, 93 procentních bodů pod svým historickým maximem z února 2021. Google je také v jednom oficiálním příspěvku na blogu oznámil, že má v úmyslu brzo představit svůj UI chat, neočekává se, že by zájem investorů o projekty UI v dohledné době skončil. Z technického hlediska cena GRT stále nabízí prostor pro pokračování trendu ve směru odtrhové hrany mezi 0,30 USD a 0,35 USD. Investoři by měli stále počítat s krátkodobými neúspěchy, protože The Graph v blízké budoucnosti vypadá mírně překoupený.

Analýza cen Graf (GRT) 02/07/2023
Analýza kurzu na základě dvojice hodnot GRT/USDT na Binance

Býčí cenové cíle: 0,20/0,22 USD, 0,24 USD, 0,30 USD, 0,34 USD, 0,39 USD/0,41 USD, 0,50/0,54 USD, 0,62 USD, 0,73/0,78 USD, 1,10 USD/1,21 USD

The Graph (GRT): Býčí cenové cíle

Pro potvrzení vzestupného trendu se cena GRT musí nejprve stabilizovat nad oranžovou zónou. Také ke generování dalšího cenového potenciálu ve směru modré zóny odporu mezi 138 a 161 Fibonacciho rozšíření aktuálního cenového pohybu. Pokud The Graph přeskočí tyto úrovně, do centra pozornosti se dostane 38 Fibonacciho retracement na 0,24 USD. Pokud býci zůstanou na spoušti a sazba GRT neklesne pod hranici 0,16 USD i přes prozatímní konsolidaci, pohyb nahoru se rozšíří do fialové oblasti kolem 0,30 USD. První relevantní cíl lze nalézt zde s odtrhovou hranou z května 2022. Zde je třeba naplánovat vybírání zisku ze strany kupujícího. Teprve až bude tato zóna rezistence dynamicky znovu obsazena, vstoupí do očí investorů silná křížová rezistence na 0,34 USD. Zde je celková sestupná linie od historického maxima.

Investoři se zaměřují na nové cíle

Pokud se zde cena zasekne a býci pak prorazí i tuto cenovou hladinu, je pravděpodobný následný vzestup do zelené zóny odporu mezi 0,39 USD a 0,41 USD. Další zajímavou rezistenci lze v této cenové hladině nalézt u vyšší úrovně 50 Fiboancciho retracementu. Pokud se pak The Graph dokáže stabilizovat nad červenou sestupnou trendovou linií, cena by měla cílit na střednědobý cenový cíl mezi 0,50 a 0,54 dolary. Kurz GRT zde naposledy propadl v dubnu předchozího roku. Pokud bude kryptotrh také nadále býčí a kurz GRT může také získat zpět tyrkysovou oblast.

Je zlatá kapsa na 0,62 dolaru v centru pozornosti investorů? Investoři zde pravděpodobně opět realizují větší zisky. Pokud bude humbuk kolem aplikací umělé inteligence přetrvávat i letos, lze si také představit pochod do růžové zóny odporu mezi 0,73 USD a 0,78 USD. Pouze pokud The Graph dokáže udržitelně překonat i tuto oblast, je třeba mít na paměti následné zvýšení až do oblasti kolem 78 Fibonacciho retracementu hlavního pohybu cen. Zóna mezi 1,10 a 1,21 dolaru nyní funguje jako maximální býčí cenový cíl pro nadcházející obchodní měsíce.

Medvědí cenové cíle: 0,16 USD, 0,13 USD, 0,12 USD/0,11 USD, 0,10 USD, 0,08 USD, 0,07 USD, 0,06 USD/0,05 USD

GRT: Medvědí cenové cíle pro nadcházející měsíce

Medvědi jsou v tuto chvíli jednoznačně v nevýhodě. Z jejich pohledu musíte krátkodobě zabránit tomu, aby se kurz GRT vymanil z modré zóny odporu a začal na sestupné trendové linii. Nejpozději v tomto okamžiku je důležité zahájit zpětný pohyb. Avšak pouze tehdy, když The Graph ustoupí pod oranžovou zónu a následně prolomí průlomovou úroveň na 0,13 USD, bude učiněno důležité směrové rozhodnutí. Oblast make-or-break čeká v červené zóně mezi 0,12 USD a 0,11 USD s linií klouzavého průměru EMA200 (modrá). Býci zde pravděpodobně zahájí další pokus o vzestup.

Očekávaná rozhodnutí o směru

Pokud by cena GRT oproti očekávání klesla pod tuto oblast, byl by to pro prodejce důležitý dílčí úspěch. Pak je pravděpodobný návrat na průlomovou úroveň ze začátku měsíce na 0,10 USD. Super trend v denním grafu lze také nalézt v této oblasti grafu. Pokud se býci vzdají této úrovně podpory, žlutá zóna podpory se stane cílovou oblastí. Aktuálně zde běží také EMA50 (oranžová). Pokud se medvědům ve střednědobém horizontu podaří prodat GRT pod tuto hodnotu, korekce se rozšíří alespoň na 0,07 USD. To by vrátilo GRT zpět do pásma kolem 52týdenního minima 0,06–0,05 USD. Tato oblast představuje maximální medvědí cíl. Z technického hlediska je ale velmi nepravděpodobné, že by The Graph zase tolik ztratil.

Z hlediska indikátoru ukazuje RSI v denním grafu stav překoupenosti, ale minulost ukazuje, že býčí cenové růsty na kryptotrhu mají tendenci tento signál ignorovat. Vzhledem k tomu, že indikátor MACD má stále velký prostor ke zvýšení, jsou v případě krátkodobých poklesů na významné úrovně podpory vhodnější procyklické vstupy. Oba indikátory navíc také aktivovaly nákupní signál na týdenní bázi a stále je co zlepšovat.

Jak investovat do kryptoměn pomocí fundamentální analýzy

Roman

Napsat komentář