Analýza ceny Cardano

4 min read

Cardano se v posledních obchodních dnech dokázalo posunout na sever. Kurz ADA těžil z nedávného zvýšení pravděpodobnosti, že Ripple Inc. vyhraje probíhající soudní spor proti SEC. V týdenním srovnání cena Cardana získává kolem 5 procentních bodů a opět se obchoduje nad klouzavým průměrem posledních 50 obchodních dnů (EMA50) (oranžová). Pozoruhodná je i akumulace prostřednictvím velkých hodler; Cardano. Tvrdí to kryptoanalytická společnost Santiment, krypto velryby zvýšily počet svých ADA tokenů za posledních 5 měsíců obchodování o více než 1 miliardu.

Image

S ohledem na začátek poslední vývojové fáze „Voltaire“ se zdá, že hlavní investoři jsou stále optimističtější ohledně budoucího vývoje cen ekosystému vrstvy 1. Cardano se však stále obchoduje pod klouzavým průměrem posledních 200 dní (EMA200) (modrá). Strana kupujících nyní musí udělat vše pro to, aby dynamicky znovu získala oblast kolem 0,40 USD, aby se obraz grafu dále rozjasnil. Mezitím pokles pod oranžovou zónu podpory kolem 0,34 USD by vážně ohrozil naděje na vzestupnou cenovou akci v nadcházejících týdnech.

Graf TradingView

Cardano: Býčí cenové cíle na několik příštích týdnů

Býčí cenové cíle: 0,40 USD, 0,43/0,44 USD, 0,47 USD, 0,50/0,52 USD, 0,55 USD, 0,59 USD

Povzbuzeno zvýšenou pravděpodobností, že XRP nebude Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) klasifikováno jako cenný papír, se Cardan stabilizovalo v oblasti 0,34 USD a poté bylo schopné vystoupat na nové měsíční maximum. Pro potvrzení pozitivního trendu se však cena ADA musí nejprve stabilizovat nad zónou odporu na 0,40 USD. Pokud bude tato oblast silné rezistence znovu obsazena, Cardano by se mělo vrátit k únorovému maximu na 0,43 USD.

Pokud se nákupní straně podaří dynamicky znovu získat oblast  rezistence, struktura trhu se stává stále býčí. Zlatá kapsa na 0,47 USD přichází v úvahu jako cílová oblast. Pokud bude poté také překonáno zastřešující 23 Fibonacciho retracement těsně pod 0,48 USD, Cardano by se mělo zaměřit na průběžné maximum od září 2022. Fialová zóna mezi 0,50 USD a 0,52 USD by měla být považována za střednědobý proinflační cíl.

Pokud cena Bitcoinu také překročí 30 000 USD směrem k 32 500 USD, Cardano by mělo v budoucnu také pokračovat v růstu. Maximum ze srpna 2022 na 0,59 USD zůstává prozatím maximálním cenovým cílem.

Cardano: Medvědí cenové cíle na několik příštích týdnů

Medvědí cenové cíle: 0,37 USD, 0,34/0,33 USD, 0,32 USD, 0,30 USD, 0,26 USD, 0,24 USD, 0,20 USD, 0,17 USD

Pokud se však medvědům opět podaří odveta a Cardano dynamicky sklouzne zpět pod 0,37 USD k 0,34 USD, pozitivní trend je opět na hraně. Denní uzávěrka pod oranžovou zónou by měla přinést nové směrové rozhodnutí. Oblast kolem 0,32 USD musí strana nákupu bránit. Jinak hrozí prodloužení korekce směrem k měsíčnímu minimu na 0,30 USD.

Pokud ze strany kupujících nebude žádný odpor a Cardano bude nadále ztrácet půdu pod nohama, cena ADA by mohla okamžitě klesnout na 0,26 USD. Zde je průlomová úroveň z 5. ledna tohoto roku. Pokud ani tato podpora neobstojí, bude 12měsíční minimum znovu testováno na 0,24 USD. V této cenové hladině se má nejpozději plánovat býčí protipohyb. Strana kupujících udělá vše pro vytvoření dvojitého dna.

Nejhorším scénářem by bylo opuštění této klíčové úrovně podpory. Poté již nelze vyloučit výprodej do šedé zóny mezi 0,20 USD a 0,17 USD.

Při pohledu na ukazatele

V posledních dnech byly oba indikátory RSI a MACD schopny vytvořit nové nákupní signály. RSI byl také schopen postoupit zpět do neutrální zóny mezi 45 a 55 v týdenním grafu. MACD stále ukazuje slabý nákupní signál, nicméně indikátor hybnosti se stále obchoduje pod svou nulovou linií.

Takto ovládnete trh jako krypto obchodník

 

Roman

Napsat komentář