Polygon (MATIC) analýza: Co se stane po výprodeji?

5 min read

Cena Polygonu (MATIC) se dostala pod značný tlak po nedávných regulačních tlacích SEC. Komise pro cenné papíry a burzy hodnotí Polygon jako nezajištěný cenný papír, podobně jako Cardano (ADA) a Solana (SOL). V důsledku toho MATIC spadl na 0,51 USD a dosáhl tak nového letošního minima. Přestože Polygon ve čtvrtek 22. června, dočasně vystoupal zpět do tyrkysové zóny odporu technickým protitahem, opět oslabil v oblasti 0,70 USD a klesl zpět k 0,66 USD. Pouze trvalá stabilizace nad 0,75 dolaru by obraz grafu opět rozjasnila. Obnovený výprodej pod 0,60 USD by na druhou stranu měl opět zvýšit korekční tlak a zaměřit se na oblast zelené podpory kolem nového letošního minima. Bez ohledu na aktuální ceny akcií byl Polygon zařazen mezi 100 nejvlivnějších společností v roce 2023 časopisem Time Magazine spolu s Chainalysis a Circle.

Polygon (MATIC) analýza: Co se stane po výprodeji?
Analýza MATIC/USDT

Polygon: Býčí cenové cíle

Býčí cenové cíle: 0,69 USD/0,75 USD, 0,82 USD, 0,95 USD/0,97 USD, 1,02 USD, 1,15 USD/1,19 USD, 1,25 USD, 1,33 USD

Polygon byl v posledních týdnech jednou z jednoznačně slabších kryptoměn mezi 20 nejlepšími kryptoměnami. Aby cena MATIC prolomila medvědí korekční trend, musí nejprve udržet trvalý vzestup nad včerejším denním maximem směrem ke křížové rezistenci na 0,75 USD. Zde najdete nejen důležitou horizontální cenovou úroveň, ale také super trend v denním grafu.

I když se býkům podaří dynamicky překonat tuto oblast, další masivní překážka čeká na 0,82 USD. Kromě sestupné hrany, odvozené od minima z předchozího měsíce, a EMA50 (oranžová) na 0,79 dolaru, zde lze nalézt také zlatou kapsu posledního pohybu směrem dolů. První známkou života od býků by byla denní závěrečná cena nad touto relevantní značkou. Pak je prostor pro následný růst směrem k oranžové zóně kolem 0,96 USD. Polygon naposledy v této zóně make-or-break selhal na konci května. EMA200 (modrá) lze také nalézt zde.

Opětovné zachycení se na první pokus zdá nepravděpodobné. Pouze pokud býci zvládnou dynamický skok zpět nad tuto úroveň, je myslitelný posun zpět k 1,02 USD. Pokud půjde z dlouhodobého hlediska také prolomit fialovou zónu směrem nahoru, zotavovací pohyb by měl nadále nabírat na síle. Pak by se MATIC mohl ve střednědobém horizontu vrátit k dubnovému maximu mezi 1,15 USD a 1,19 USD.

Pouze pokud kupující dokáže vyvinout dostatek síly k dynamickému rozdrcení i žluté zóny odporu, nelze již vyloučit následný růst s mezizastavením na březnovém maximu 1,25 USD až do modré zóny 1,33 USD. Vzhledem k obtížné situaci v grafu a nejistotě kolem soudního sporu SEC představuje oblast modrého odporu prozatím maximální cenový cíl.

Kurz MATIC: Medvědí cenové cíle

Medvědí cenové cíle: 0,59 USD, 0,53 USD/0,50 USD, 0,45 USD/0,41 USD, 0,34 USD/0,32 USD

Medvědi odvedli skvělou práci a poslali kurz MATIC jasně na jih. Kurz během 30 obchodních dnů spadl o 50 procent na jih. Střednědobý cenový cíl zmíněný v poslední cenové analýze z 11. května tak byl splněn rychleji, než se očekávalo. Polygon se momentálně může vzpamatovat, ale žezlo mají zatím stále v rukou medvědi. Dokud cena zůstane pod 0,82 USD, lze kdykoli naplánovat další výprodej směrem k minimu za rok. Prvním signálem by bylo denní uzavření pod horizontální linií podpory na 0,59 USD.

Pokud by kryptotrh a zejména altcoinový sektor opět ztrácel peříčka, protože dominance Bitcoiu stále roste, Polygon pravděpodobně ustoupí směrem k zelené zóně podpory kolem ročního minima mezi 0,53 a 0,50 dolary. Zde musí být přítomna strana kupujících.

Proražení pod tuto oblast by cenu MATIC posunulo na starou úroveň z června 2022 ve výši 0,45 USD. Lze si také představit propad ceny až na 0,41 USD. Pokud by výprodej po krátkém odrazu pokračoval, nebylo by již možné vyloučit pokračování medvědího trendu k minimu předchozího roku z 18. června na 0,31 USD.

Při pohledu na ukazatele

Indikátor RSI se propracoval zpět ke dnu neutrální zóny z nejnižší úrovně 17 od doby, kdy se Polygon začal obchodovat na Binance. To prozatím eliminuje masivně přeprodaný stav. Avšak pouze když RSI prorazí z neutrální zóny zpět nad 55 na sever, vygeneruje nový nákupní signál. MACD vytvořil mírný dlouhý signál v důsledku oživení ceny za poslední dva týdny, ale stále se obchoduje pod nulovou linií.

I v týdenním grafu MACD však vykazuje krátký signál a stále má prostor pro další vlnu korekcí v následujících týdnech.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář