Polygon analýza: MATIC před směrovým rozhodnutím

5 min read

Cena Polygonu (MATIC) projektu Ethereum Layer 2 je od poloviny února v korekci. V důsledku toho cena MATIC sklouzla na starou průlomovou úroveň cenového růstu v roce 2023 na 0,95 USD. Zde byla nákupní strana schopna stabilizovat Polygon a zpětně nakoupit až k horizontální rezistenci na 1,25 USD. Nová vlna korekcí pak nastoupila směrem k 1,02 dolaru. Přestože býci nedávno zabránili opětovnému pádu směrem k minimu z předchozího měsíce, nepodařilo se jim v posledních obchodních dnech znovu získat žlutou zónu odporu na 1,17 USD. Navzdory novému hernímu partnerství s kryptoprojektem Immutable (IMX) v poslední době v grafech chybí technický impuls. Pouze trvalé proražení nad posledním středním maximem 1,25 USD by mělo dát kurzu MATIC nový impuls.

Polygon analýza: MATIC před směrovým rozhodnutím
Analýza kurzu MATIC/USDT

Polygon: Býčí cenové cíle

Býčí cenové cíle: 1,17 USD/1,13 USD, 1,25 USD, 1,33 USD, 1,52 USD, 1,65/1,75 USD , 2,01 USD/2,09 USD, 2,44 USD

V důsledku nedávného výprodeje klesla cena MATIC na denním grafu zpět pod EMA50 (oranžová). Navzdory této cenové korekci strana nákupu hájila EMA200 (modrá) na denní bázi. Nyní je na býcích, aby se nevzdali fialové zóny podpory kolem tohoto důležitého klouzavého průměru a zahájili proražení nad hranici 1,17 USD. Pokud se znovuzískání podaří, do centra pozornosti se dostane maximum z předchozího měsíce 1,25 USD. V této oblasti běží i supertrend v denním grafu.

Teprve až bude tato oblast udržitelně překonána, bude prostor ve směru zlaté kapsy současného pohybu na 1,33 USD. V tomto okamžiku by se kurz MATIC mohl opět otočit na jih. Pokud se naopak býkům podaří stabilizovat nad modrou zónou odporu, je myslitelný obnovený pokus o dosažení meziročního maxima maxima.

Pokud se podaří prolomit i tuto rezistenci na 1,52 dolaru, Polygon by měl nadále nabírat na síle a pochodovat do fialové zóny mezi 1,66 a 1,75 dolaru. Kurz MATIC v této oblasti v březnu 2022 několikrát selhal. Pokles ceny by proto neměl být překvapením.

Pokud bude v budoucnu dynamicky překonána i hranice 1,75 USD, červená rezistní zóna mezi 2,01 a 2,09 dolary nyní funguje jako maximální cílová oblast.

Kurz MATIC: Medvědí cenové cíle

Medvědí cenové cíle: 1,02 USD, 0,95 USD/0,92 USD, 0,82 USD, 0,75 USD/0,69 USD, 0,63 USD

V poslední cenové analýze MATIC se diskutovalo o potenciálním falešném proražení na 1,51 USD a pokles pod 1,30 USD byl hodnocen jako krátkodobé ukončení trendového pohybu. Přestože nastal sekundární scénář a cena MATIC se od té doby zdá být omezena pod 1,30 USD, býci mají stále navrch.

Aby bylo možné zahájit nový výprodej směrem k oranžové zóně, musí prodejní strana nejprve udržitelně tlačit Polygon pod fialovou oblast podpory, a tedy pod EMA200. Pouze denní zavírací cena pod touto oblastí by zatemnila obrázek grafu ve prospěch strany prodávajícího. Pokud cena dlouhodobě klesne pod cenovou hladinu 1,02 USD, padne předběžné rozhodnutí na minimu z předchozího měsíce 0,95 USD.

Zde lze očekávat střednědobé směrové rozhodnutí. Opuštění této oblasti by mělo opravit cenu Polygonu na přímé cestě až na 0,82 USD. Opakované testování tyrkysové podpůrné oblasti by bylo stále pravděpodobnější. Kromě ročního minima z 1. ledna se mateřská Zlatá kapsa nachází také v pásmu mezi 0,75 USD a 0,69 USD. Tato zóna prozatím představuje maximální medvědí cenový cíl. Pravděpodobnost nového dlouhého vstupu býků může být hodnocena jako vysoká.

Pohled na ukazatele

Indikátor RSI byl v posledních deseti obchodních dnech v neutrální zóně mezi 45 a 55 bez jakéhokoli impulsu. Pouze prolomení této oblasti by mělo iniciovat směrové rozhodnutí. Přestože indikátor MACD v posledních dnech aktivoval nový nákupní signál, obchoduje se pod svou nulovou linií. Dlouhý signál by byl potvrzen pouze v případě, že by byl překročen zpět do pozitivní oblasti.

Také v týdenním grafu je RSI zpět v neutrální zóně a snížilo tak svůj překoupený stav. Indikátor MACD se na druhé straně chystá vygenerovat prodejní signál. Trvalé oslabení cen až do konce týdne v neděli by zde mělo vygenerovat nový krátký signál.

Roman

Napsat komentář