Návod jak vytvořit pool pro token na EOS

3 min read

Zde je návod, jak vytvořit pool pro snadnou likvidaci tokenů na blockchainu EOS. Za normálních okolností je nutné převést jedno aktivum na druhé prostřednictvím burz, ale bohužel platformy neuvádějí seznam všech existujících aktiv, takže může nastat situace, že token není přijímán nejoblíbenějšími burzami nebo na platformách s vysokými poplatky.

A právě zde vstupují do hry decentralizované finance (DeFi): díky několika decentralizovaným nástrojům, jako jsou Uniswap a Bancor, je možné likvidovat kryptoměny neuvěřitelnou rychlostí a vyměnit aktiva za jiné s minimálními poplatky.

Jak převést libovolný ERC20 na EOS a naopak

Návod pro používání Bancor

S protokolem Bancor je například snadné vytvořit pool pro jakýkoli token na blockchainu EOS (v budoucnu bude také integrace pro sesterské řetězce, jako je Telos), s laskavým svolením Block Producer (BP) EOS Nation.

Zajímavostí této platformy je možnost použít ji jako skutečný DEX, přičemž pouhým přihlášením do peněženky je možné okamžitě převést dostupná aktiva. Umožňuje také vytváření likviditních poolů, kterým se budeme v tomto návodu věnovat, pro další tokeny nebo náš token, pokud jsme takový token vyvinuli.

  • Než budete pokračovat, jsou samozřejmě nutné některé základní prvky: účet EOS, na kterém jsou uloženy tokeny;
  • Nějaké tokeny Bancor (BNT) na stejném účtu EOS: čím více tokenů vlastníte, tím větší je likviditní pool tokenu.

Nejprve je nutné přejít na platformu xnation.io (umožňuje také převod ETH tokenů a EOS na stablecoiny), na které je možné se přihlásit pomocí peněženky a poté kliknout na tlačítko „Create“.

Na další obrazovce bude čas vybrat kolaterál pro vložení do poolu, token Bancor (BNT) nebo Bancor stablecoin (USDB), na pravé straně obrazovky, po kterém bude možné vybrat token pro které poskytují likviditu. Za to je maximální poplatek 3%. Poté jednoduše zadejte počet tokenů pro vstup do poolu a jejich kolaterál v BNT nebo USDB a poté kliknutím na tlačítko „Create Pool“ potvrďte transakci v peněžence.

Po dokončení transakce bude po několika sekundách vytvořen pool se všemi příslušnými informacemi, jako je název tokenu, účet a procento poplatku.

V případě, že je třeba změnit jakékoli parametry poolu, je možné vybrat likviditu, přidat likviditu, změnit hodnotu poplatků a dokonce změnit vlastníka poolu.

Vytvoření tohoto typu poolu je snadné a lze ho provést během několika minut, což je čas potřebný k tomu, aby byla transakce nevratná.

Roman

Napsat komentář