Binance Coin analýza – zotavení ceny BNB je prozatím nejisté

5 min read

Cena Binance Coinu (BNB) zazitím padá na jih v důsledku negativních zpráv o kryptoburze Binance. Na začátku týdne nebezpečí potenciální likvidace 150 milionů dolarů v protokolu o půjčkách Venus přineslo další nejistotu do komunity Binance Smart Chain. Cena BNB se následně propadla o dalších osm procentních bodů. Na 221 amerických dolarech Binance Coin mezitím zaznamenal nové roční minimum, než se cena stabilizovala. 

Z technického hlediska nebyla korekce ceny v posledních sedmi obchodních dnech zcela nečekaná. Poslední cenová analýza poukázala na pošramocený obrázek grafu a relevanci úrovně make-or-break na 265 USD. Přestože Binance.US dokázala prozatím zmrazení zákaznických aktiv odvrátit, riziko dalších špatných zpráv se zatím odvrátit nepodařilo.

Navzdory současnému oživení ceny na dnešní denní maximum 253 USD by se prodejní tlak mohl opět výrazně zvýšit, pokud by cena stoupla k 262 USD. Krypto sektor může těžit z cenové korekce v indexu amerického dolaru (DXY) v posledních dvou obchodních dnech. Slabost amerického dolaru má v současnosti stabilizující vliv na ceny Bitcoinu a dalších altcoinů.

Binance Coin analýza - zotavení ceny BNB je na nejisté
BNB/USDT

Binance Coin (BNB): Býčí cenové cíle pro nadcházející týdny

Býčí cenové cíle: 273 USD/278 USD, 293 USD, 300 USD, 314 USD/318 USD, 338 USD/346 USD

Po propadu ceny o 22 procent za posledních sedm obchodních dnů se cena BNB může na krátkou dobu stabilizovat a předznamenávat úlevový pohyb na sever. Toto zotavení však zůstává nejisté. Dokud Binance Coin zůstane nad 231 USD při denní zavírací ceně, zdá se, že nebezpečí dalšího trvalého poklesu ceny je dočasně zažehnáno. Teprve když cena BNB dokáže prorazit rezistenci na 253 USD, musí ukázat svoji sílu ve žluté zóně odporu kolem 262 USD. Tato úroveň musí být v dlouhodobém horizontu znovu získána, aby přinesla nový impuls.

Teprve poté se opět dostane do centra pozornosti křížový odpor, 50 Fibonacciho retracement a supertrend v oblasti zeleného odporu. Pokud Binance Coin také přeskočí tuto zónu, zaměří se opět na Zlatou kapsu na 293 amerických dolarech. Naleznete zde také odpor EMA50 (oranžová). S ohledem na obtížnou situaci bude pro stranu kupujících obtížné překonat tyrkysovou zónu. Nejpozději na úrovni 300 USD bude jasné, zda kupující budou nadále držet Binance Coin, nebo zda spoléhali pouze na dočasné oživení.

Aktuálně zde běží také EMA200 (modrá) v denním grafu. Pokles ceny na jih se stále jeví jako velmi pravděpodobný kvůli nejistotě na trhu. Pokud se býkům oproti očekávání povede dobře, bylo by myslitelné následné oživení směrem k posledním maximům mezi 314 a 318 USD. Modrá zóna odporu prozatím představuje maximální cenový cíl pro nadcházející týdny.

Binance Coin (BNB): Medvědí cenové cíle pro nadcházející týdny

Medvědí cíle: 242 USD/239 USD, 231 USD/220 USD, 197 USD/183 USD, 165 USD, 148 USD/124 USD

Medvědi mají situaci jasně ve svých rukou. Graf stále vypadá celkově pošramocený. Pravděpodobnost další korekce ve směru týdenního minima se výrazně zvyšuje, pokud se dostanou pod červenou zónu podpory mezi 242 USD a 239 USD.

Poté se opět dostává do centra pozornosti horní okraj fialové zóny podpory na 231 amerických dolarech. Je nezbytně nutné, aby tato úroveň byla na konci dne chráněna. V opačném případě existuje riziko opětovného testování spodní strany této oblasti podpory na 220 USD. Pokud cena klesne pod 220 amerických dolarů, hrozí fiasko kvůli likvidaci pozice 150 milionů amerických dolarů ve zmíněném lending protokolu Venus.

Binance Coin by se poté mohl propadnout na další cílové rozmezí mezi 197 a 183 dolary, což jsou loňská letní minima. Pokud se v následujících měsících vyskytnou další problémy s kryptoburzou Binance, nelze již zcela vyloučit pokles zpět ke 165 USD a do oblasti zelené podpory mezi 148 USD a 124 USD.

Při pohledu na ukazatele

RSI zůstává přeprodaný na úrovni 30. Totéž platí pro indikátor MACD. To by mohlo krátkodobě pomoci při zotavení cen. Vzhledem k tomu, že oba indikátory v týdenním grafu také ukazují jasné prodejní signály, nelze zatím mluvit o udržitelném, indikátory podporovaném trendovém pohybu zpět na sever. To nejhorší by mohlo být za námi pouze tehdy, když RSI v denním grafu dokáže vygenerovat nový nákupní signál a trvalá formace dna zůstane patrná i na týdenní bázi.

 

Glassnode  je přední blockchainová datová a zpravodajská platforma. Nabízejí nejkomplexnější knihovnu on-chain a finančních metrik a poskytují holistický a kontextový pohled na kryptotrhy prostřednictvím srozumitelných a použitelných poznatků.

Data a statistiky poskytované společností  Glassnode  důvěřují přední světoví investoři, hedgeové fondy, banky, správci aktiv a kryptospolečnosti.

Roman

Napsat komentář