Arbitrum analýza – Čeká nás zotavení?

5 min read

Cena Arbitrum protokolu vrstvy 2 na Ethereu se v posledních dvou týdnech obchodování výrazně zkorigovala po dosažení prvního relevantního cenového cíle na 1,81 USD. V oblasti staré průlomové úrovně na 1,27 USD nalezla cena ARB dno po 30procentním propadu. Strana kupujících byla v poslední době schopna tuto zónu několikrát bránit. Dnes se Arbitrum snaží překonat mnohonásobný odpor klesající trendové linie a EMA50 (oranžová) a EMA200 (modrá) ve 4hodinovém grafu.

Navzdory vysoké síťové aktivitě nebyla cena oblíbeného škálovacího řešení Etherea dosud schopna trvale těžit z jeho popularity mezi uživateli kryptoměn. Zejména hlasování o správě věcí vyvolalo v komunitě pozdvižení. Nadace Arbitrum však přislíbila zlepšení s cílem zlepšit transparentnost rozhodování, a proto v dubnu předložila své komunitě nové návrhy řízení.

Arbitrum analýza – Čeká nás zotavení?
Analýza ARB / USDT

Arbitrum: Býčí cenové cíle pro nadcházející měsíce

Býčí cenové cíle: 1,36 USD, 1,40 USD, 1,48 USD, 1,59 USD, 1,63 USD, 1,70 USD, 1,82 USD, 1,96 USD, 2:15 USD

Po zotavení ceny do žluté zóny odporu na 1,35 USD nebyla cena ARB zpočátku v posledních několika hodinách obchodování schopna postupovat. Aby však Arbitrum potvrdilo dno posledních dní, musí se dynamicky vymanit z této oblasti silné rezistence. Teprve poté přichází do centra pozornosti první cenový cíl v podobě 23 Fibonacciho retracementu kompletního korekčního pohybu na 1,40 USD.

Skok nad tento odpor se zaměří na zónu silné rezistence na 1,48 USD. Zde kurz ARB na konci dubna selhal. Také zde běží 38 Fibonacciho retracement. Pokud kupující rozdrtí tento křížový odpor, lze očekávat následné zvýšení až na 1,59 USD. Zde by Arbitrum mělo na první pokus selhat, tak se nelekněte.

Pokud se býkům podaří prorazit tuto cenovou úroveň v průběhu celkového oživení trhu, pohyb nahoru se pravděpodobně rozšíří do oblasti červené rezistence kolem 1,70 USD přes mezipřistání u Zlaté kapsy na 1,63 USD. Tato zóna byla v předchozím měsíci již několikrát ústředním bodem. Kromě toho zde lze nalézt 78 Fibonacciho retracement jako překážku.

Pokud Arbitrum v nadcházejících týdnech prolomí i tuto cenovou překážku, je možné znovu otestovat maximum z předchozího měsíce 1,82 USD. Pouze trvalé proražení nad tuto cenovou hladinu by vyvolalo další vzestupnou dynamiku. Bylo by zvažováno směřování na 1,96 USD a maximálnímu cenovému cíli na 2,15 USD.

Arbitrum: Medvědí cenové cíle pro nadcházející měsíce

Medvědí cenové cíle: 1,30/1,28 USD, 1,23 USD, 1,18/1,15 USD, 0,96 USD, 0,88 USD, 0,73 USD

Pokud prodejní strana zabrání dalšímu proražení nad žlutou zónou odporu, je pravděpodobné, že bude znovu testována oblast zelené podpory kolem měsíčního minima na 1,28 USD. Prolomení této silné podpory by dále zatemnilo obraz grafu. Pak by se mělo plánovat prodloužení korekce alespoň na 1,23 USD.

V závislosti na situaci na kryptotrhu by však Arbitrum mohlo zamířit i přímo do zóny podpory mezi 1,18 a 1,15 USD. Kupující v této oblasti pravděpodobně odolají, protože se jedná o atraktivní oblast pro nováčky. Teprve když i medvědi prolomí tuto cenovou hladinu, mohla by cena pokračovat na dubnové minimum 1,10 USD.

Možné korekční cíle lze nalézt ve formě 127 a 138 Fibonacciho rozšíření na 0,96 a 0,88 USD. Za předpokladu, že cena bitcoinu v příštích týdnech také drasticky klesne a stáhne s sebou altcoiny na jih, by Arbitrum mohlo dokonce klesnout zpět na  0,73 USD. Dokud však nákupní strana stabilizuje sazbu ARB nejpozději v oblasti 1,15 USD, je pokles zpět na tyto medvědí cenové hladiny nepravděpodobný.

Při pohledu na ukazatele

RSI na 4hodinovém grafu hrozí, že se v případě prodloužení korekce vymaní z neutrální zóny mezi 45 a 55 na jih, čímž se vygeneruje nový prodejní signál. MACD, na druhou stranu, má stále mírný dlouhý signál, ale obchoduje se pod nulovou linií. Teprve při jeho překročení by nákupní signál nabral na síle. V denním grafu má RSI také slabý trend a obchoduje se na spodním okraji neutrální zóny. I zde hrozí čerstvý krátký signál, pokud Arbitrum klesne pod zelenou zónu podpory na 1,28 USD.

Nejlepší bitcoinové mixéry 2023

 

Roman

Napsat komentář