Analýza Lido Dao: Růst cen LDO po upgradu sítě

5 min read

Cena největšího ETH liquid staking poolu, Lido Dao (LDO), v rámci vydání aktualizace V2 vzrostlo až o téměř 20 procent za posledních sedm dní. Za posledních 24 hodin obchodování cena LDO posílila o více než šest procentních bodů na 2,24 USD a dosáhla tak nového 20denního maxima. Upgrade protokolu nyní umožňuje tokeny Ethereum stakovat přímo na Lido, aniž by se spouštělo období blokování, což zvyšuje flexibilitu pro stakery druhé největší kryptoměny. Několik velryb využilo korekci kurzu v posledních týdnech a masivně akumulovaly tokeny LDO , aby těžily ze současného oživení.

Analýza Lido Dao: Růst cen LDO po upgradu sítě
Analýza LDO/USDT

Lido: Býčí cenové cíle pro nadcházející obchodní týdny

Býčí cenové cíle: 2,17 USD/2,27, 2,60 USD/2,66 USD, 2,81 USD, 3,03/3,09 USD, 3,33 3,80 USD/4,00 4,41 USD

Cenová síla z minulých obchodních dnů způsobila, že EMA200 (modrá) byla znovu zachycena na 2,04 USD a umožnila ceně Lido Dao vzrůst na křížovou rezistenci EMA50 (oranžová) a Supertrend na 2,17 USD. Cena LDO zotavila o 38 procentních bodů. Pokud se býkům podaří překonat supertrend a následně na  prorazit oblast tyrkysové rezistence, cena LDO by měla nadále nabírat na síle. Stabilizace nad červenou sestupnou trendovou linií dále rozjasňuje obraz grafu ve prospěch strany nákupu.

Poté se investorům dostává do centra pozornosti oblast fialového odporu kolem zlaté kapsy posledního pohybu na 2,65 USD. Zde by mělo začít první vybírání zisků. Pokud Lido Dao překoná i tuto oblast, lze plánovat následný nárůst až na dubnové maximum 2,81 USD. Býci na této cenové hladině v minulosti několikrát selhali. Pouze dynamické proražení nad tuto úroveň odporu by mělo dát ceně LDO další impuls a způsobit růst ceny směrem k červené zóně odporu těsně nad 3,00 USD.

Tím by se Lido Dao dostalo na dostřel ročního maxima z 18. února 2023. Pokud se býkům podaří trvale překonat oranžovou zónu odporu, stane se středem zájmu investorů maximální cílová zóna, kterou lze pro nadcházející měsíce odvodit mezi 3,80 a 4,00 USD.

Lido: Medvědí cenové cíle pro nadcházející obchodní týdny

Medvědí cenové cíle: 2,04 USD/1,98, 1,69 USD/1,57 USD, 1,29 USD, 0,95/0,87 USD

Medvědi jsou v současné době v nevýhodě po výrazném výprodeji ze začátku roku. V krátkodobém horizontu musí strana prodeje udělat vše pro to, aby se cena LDO trvale nedostala nad úroveň odporu na 2,28 USD. Pokud dojde k výraznému poklesu pod oblast podpory z EMA200 a 23 Fibonacciho retracementu na 1,98 USD, vytvořilo by to další potenciál poklesu.

Pouze dynamický pokles pod tuto oblast podpory zvyšuje šanci, že se korekce rozšíří zpět do zelené zóny podpory. Plánujte směrové rozhodnutí mezi 1,69 a 1,57 USD. V současnosti tato oblast funguje jako zajímavá nákupní zóna pro býky.

Pokud cena bitcoinu v nadcházejícím období oslabí a stáhne celý kryptotrh na jih, je pro Lido Dao také myslitelné prodloužení korekce na starou breakout úroveň na začátku roku na 1,29 USD. Strana kupujících by měla být přítomna a stabilizovat cenu LDO. Pokud by došlo k dlouhodobému výprodeji, nelze vyloučit pokles ceny ve směru hnědé zóny podpory kolem posledních významných minim mezi 0,95 a 0,87 USD.

Z technického hlediska by investoři měli pro nové vstupy využívat krátkodobé poklesy cen. Monopol Lido Finance v sektoru liquid stakingu by měl být nejnovější aktualizací rozšířen a kurz LDO by měl těžit z boomu stakingu Etherea ve střednědobém horizontu.

Lido Dao: Pohledu na ukazatele

RSI vytvořil nový nákupní signál za posledních 24 hodin obchodování. Indikátor MACD také ukazuje slabý nákupní signál v denním grafu. Pokud dojde k opětovnému obsazení linie 0, mělo by to mít i nadále pozitivní vliv na vývoj cen Lida.

Na týdenní bázi se RSI také dokázal stabilizovat v neutrální zóně mezi 45 a 55 a chystá se generovat nový celkově dlouhý signál.

Jak zalistovat token a vytvořit pool likvidity na Uniswap v roce 2023 – průvodce pro začátečníky

 

Roman

Napsat komentář