Analýza Binance Coin: Může se strana kupujícího dostat dolů?

5 min read

Navzdory nedávným špatným zprávám o odchodu několika manažerů z kryptoburzy Binance se interní Binance Coin (BNB) prozatím dokázal stabilizovat nad důležitou oblastí podpory mezi 231 a 220 USD. Jeden důvod lze vidět v oznámení nového prodeje tokenů na Binance Launchpad. Krypto společnost Arkham Research spouští svůj token ARKM exkluzivně na Binance 17. července. Aby byli zainteresovaní investoři způsobilí k prodeji tokenů, musí nechat na uzamknout své BNB. Tento postup již v minulosti vedl ke zvýšené poptávce po tokenech BNB a zároveň se snížil tlak na prodej.

Zda bude včerejší cenový pohyb pouze krátkodobý, nebo zda zajistí trvalou stabilizaci cen, se teprve uvidí. Navzdory nedávnému oživení vypadá graf nejistě kvůli možným dalším regulačním problémům pro největší kryptoburzu. Z technického hlediska musí cena Binance Coinu nejprve znovu dobýt oblast žluté rezistence kolem 254 amerických dolarů, aby zakázala riziko dalšího výprodeje. Pokles pod úroveň grafu 239 USD by vrátil do centra pozornosti fialovou zónu podpory obklopující minima z posledních několika týdnů.

Analýza Binance Coin: Může se strana kupujícího dostat dolů?
Analýza BNB/USDT

Binance: Býčí cenové cíle pro nadcházející týdny

Býčí cenové cíle: 254 USD/259 USD, 267 USD, 276 USD/281 USD, 293 USD, 301 USD, 314 USD/317 USD, 338 USD/346 USD

V posledních týdnech se kupujícím podařilo zabránit dalšímu výprodeji na meziroční minimum na 220 USD. Navzdory této rezistenci zůstává cena BNB nezměněna ve formaci medvědí vlajky. Nebezpečí dalšího výprodeje v nadcházejících týdnech by bylo odvráceno pouze dynamickým proražením ceny nad rezistencí tvořené z EMA50 (oranžová), supertrendem a horním okrajem vlajky na 257 USD. Pokud se býkům podaří znovu dobýt tuto oblast a cena BNB pak znovu získá úroveň horizontální rezistence na 267 USD, je možný následný pohyb ve směru zelené zóny odporu.

Pokud pak Binance Coin vyskočí dále na sever nad hranici 281 USD, bude krátkodobé předběžné rozhodnutí na 293 USD. EMA200 (modrá) aktuálně běží v tyrkysové zóně. Prolomení výše by mělo vést cenu BNB na 301 USD. Zde také běží zlatá kapsa současného oživení. Pokles ceny se však zdá pravděpodobný kvůli nejistotě kolem Binance. Pokud by se býkům oproti očekávání podařilozískat 301 USD, bylo by myslitelné následné oživení směrem k posledním maximům kolem 317 USD.

Cena BNB nebyla v květnu několikrát schopna překonat tuto úroveň. Pouze v případě, že bude možné udržitelně prolomit modrou zónu odporu, by byl možný pohyb směrem nahoru ve směru ročních maxim mezi 338 a 346 USD.

BNB: Medvědí cenové cíle pro nadcházející týdny

Medvědí cenové cíle: 239 USD, 231 USD/220 USD, 211 USD, 197 USD/183 USD, 165 USD, 148 USD/124 USD

Dokud medvědi dokážou zastropovat cenu BNB pod žlutou zónou odporu a odvrátit tak prolomení vlajky, musíme počítat se snížením ceny. Pokles pod support na 239 USD by již výrazně zvýšil pravděpodobnost výprodeje směrem k 231 USD.

Kupující musí tuto úroveň ubránit. V opačném případě hrozí opakovaný test na 220 amerických dolarech. Pokud se BNB dostane pod 220 USD , hrozí možná Likvidace 150 milionů USD v protokolu Venus Lending.

V důsledku toho se Binance Coin pravděpodobně dostane přímo do dalšího cílového pásma mezi 197 a 183 USD. I když se zde počítá s protireakcí, pravděpodobnost rozšíření korekce by se v následujících měsících obchodování výrazně zvýšila. Pokud se cena BNB ve střednědobém horizontu vzdá i 165 USD, Binance Coin by mohl klesnout zpět do oblasti podpory mezi 148 a 124 USD.

Při pohledu na ukazatele

Ve 4hodinovém grafu dokázal indikátor RSI nedávno vygenerovat buy-signál, ale s hodnotou 69 nemá daleko k překoupenému stavu. RSI se také dokázal dostat do neutrální zóny mezi 45 a 55 v denním grafu. Přestože indikátor MACD aktuálně ukazuje mírný nákupní signál, stále se obchoduje pod svou nulovou linií. V týdenním grafu oba indikátory rovněž vykazují mírné stabilizační tendence, nadále se však obchodují na medvědím území.

 

Glassnode  je přední blockchainová datová a zpravodajská platforma. Nabízejí nejkomplexnější knihovnu on-chain a finančních metrik a poskytují holistický a kontextový pohled na kryptotrhy prostřednictvím srozumitelných a použitelných poznatků.

Data a statistiky poskytované společností Glassnode důvěřují přední světoví investoři, hedgeové fondy, banky, správci aktiv a kryptospolečnosti.

Cloud mining – Nejlepší poskytovatelé cloudové těžby 2023

 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *